Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen joystickot vegyek?

Milyen joystickot vegyek?

Figyelt kérdés
Pc-n való játékra, NFS, Dirt, GTA, Duke Nukem, FEAR stb játékokhoz, billentyű+egér helyett szeretném használni. Nem igazán tudom, milyen árkategóriát érdemes nézni, ezért most árat nem is írok, de azért nem múszály a legdrágábbat belinkelni! :)
2011. júl. 5. 19:15
 1/4 c:\ ***** válasza:
100%

Csakis valami gamepad jöhet szóba.

FPS-t mondjuk szokni kell vele, ez van akinek sikerül, van akinek nem, a többire viszont tökéletes.


Személy szerint az Xbox360 gamepad-ját javaslom, ami természetesen megy PC-vel is. Megbízható, precíz darab, vezetékes, vagy vezeték nélküli verzióban. Természetesen nem ez a legolcsóbb, trágyából meg lényegében bármelyiket. :)

Ráadásul vannak olyan PC-s játékok amik csak ezzel a gamepaddal mennek és a legtöbb teljes támogatást ad. (értsd: név/szín szerint hivatkozik a gombokra)


Javaslom egy konzolos boltba menj el, tapogasd meg, hogy "fekszik" e a kezedbe, majd add elő az eladónak, hogy mire akarnád használni, azt hiszem a vezeték nélkülihez PC-hez kell venni egy USB-s jelvevőt külön, bár nem biztos, a konzolhoz nekem vezeték nélküli van, a PC-hez direkt vezetékest vettem.

2011. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ. Rákeresek, aztán valószínű, megfogadom a tanácsod, és megnézem személyesen, még ha nem is ott fogom majd megvenni :)

Ment a pont érte

2011. júl. 6. 20:11
 3/4 c:\ ***** válasza:

Nyugodtan megveheted konzolos boltban is, garanciát adnak rá ők is, sőt, én ammondó vagyok, ha szétnézel a konzolos boltok között, akkor valószínűleg a legolcsóbb árat is azok közül valamelyikben fogod megtalálni.


Ha a vezeték nélkülit választod, akkor kérdezz rá, hogy kell e külön jelvevő ahhoz, hogy PC-vel használhasd, mert ezt nem tudom, a vezetékeshez semmi nem kell, csak egy driver, azt pedig le lehet tölteni, vagy ha újabb oprendszered van, akkor már eleve a része.


A félreértések elkerülése végett, erről az irányítóról van szó:


[link]


10 ezer forint kürül van, tény, hogy valóban nem ez a legolcsóbb, de szerintem az utolsó fillérig megéri az árát a gamepad-ek mezőnyében, ráadásul lényegében elnyűhetetlen. :)

2011. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 c:\ ***** válasza:

Még valami eszembe jutott. Szerintem - már ha téged nem zavar a kábel - akkor mindenképpen jobban jársz a vezetékessel, mert vagy cserélgetheted az elemet (asszem ceruza) a vezeték nélküliben, vagy pedig veszel hozzá külön egy hozzá való akksi + töltő kombót (ezt egyébként play and charge kit-nek hívják, nyomok róla egy képet), ami szintén nincs ingyen, olyan 5 ezer forint körül mozog.


Szóval egy szó mint száz, anyagilag (és talán kényelemben is) jobban jársz, ha inkább a vezetékes változatot választassz, egyébként van elég sok féle. (és most, hogy jobban megnéztem, igen, kell a külön vevő a wirelesshez a PC-hez (ha mégis ezt választod), de árulják egyben is.


[link]

2011. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!