Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Phenom II x4 840-et meddig...

Bazsko kérdése:

Phenom II x4 840-et meddig lhet tuningolni Hyper TX3-al?

Figyelt kérdés
pár napja vettem a procit és a hűtőt (cooler master)... nagyon tetszik az benne hogy 25fokra lehűti mind a 4 magot alapjáraton... prime 95-el meg 35-40fokon volt a cpu! ez nagyon jó hír :D ezért szeretném azt kérdetni hogy meddig lehet tuningolni a procit... esetleg voltaget is kell állítani? /sajnos csak órajel emelésnél (3500mhz... alap 3200) a prime 95 alatt az egyik mag kiírta hogy work stopped és kék halált kaptam...procit csak biosba tudom tuningolni, mert az overdrive nem megy az alaplapom miatt... szóval kéne egy kis help tuningban :)
2011. júl. 3. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna egy Scythe Mugen 2 ha már tuningról van szó.
2011. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár nekem 810-es van, a tuninghoz tudok ötleteket adni.


Az enyém alapból 2600MHz, de én 3250MHz-en járatom. Gyári hűtő van rajta, tovább az alaplap miatt nem tudom húzni, jobb lappal valószínűleg menne. A RAM-om sima DDR2 800-as.


Az alábbi módosításokat végeztem:


Alap ref. FSB: 200 (CPU sebesség: 200 X 13 = 2600MHz)

Alap CPU szorzó: 13X (zárolt)

Alap DRAM/FSB: 2:1 (RAM sebesség: 400, effektív 800MHz)

Alap NB szorzó: 10X (NB sebesség: 2000MHz)

Alap HT szorzó: 10X (HT sebesség: 2000MHz)


OC ref. FSB: 250 (CPU sebesség: 250 X 13 = 3250MHz)

OC CPU szorzó: 13X (zárolt)

OC DRAM/FSB: 10:6 (RAM sebesség: 417, effektív 833MHz)

OC NB szorzó: 8X (NB sebesség: 2000MHz)

OC HT szorzó: 8X (HT sebesség: 2000MHz)


A lényeg, ahogy a referencia FSB-t növeled, a memóriát, a north bridge sebességet és a hyper transport sebességet is növeli. Az ezekhez tartozó szorzókat csökkenteni kell, ezt nevezzük visszaosztásnak. Ha ezt nem teszed meg, a CPU-d teljesítményének csak a töredékéig tudsz tuningolni, mert a chipset vagy a memória elszáll. Ahogy egyre nagyobb órajelet állítasz be, a CPU feszültségét is érdemes növelni, de csak ésszerű határokon belül.

2011. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ... akkor azért kaptam kékhalált mert nem csökkentettem :)
2011. júl. 3. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!