Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék uj RAM-ot vásárolni....

Szeretnék uj RAM-ot vásárolni. Mit keressek? Mire kell figyelnem? Fontos, hogy újfajta legyen.

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát az alaplapot kellene megnézni milyen RAM való bele, tipus és MhZ.
2009. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És hol tudom megnézni? És amugy mekkora Mhz kell a mostani játékokba?

Köszi a választ...

2009. márc. 27. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik, hogy mekkora kell. Úgy működik, hogy mekkora megy bele.

A már jópárszor linkelt Everest vagy Sysinfo progival nézd meg milyen típusú az alaplapod. Utána vagy megnézed a gyártó honlapján, hogy milyen memóriát tudsz beletenni, vagy ha leírod ide, akkor segítünk. De így kb az a kérdés, hogy "van egy autóm, milyen nyári gumit vegyek rá?".

2009. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kevésbé szakavatott felhasználóknak nehéz a dolguk, még akkor is, ha kapnak segítséget. Én az átlag felhasználóhoz képest hozzáértőbb vagyok, mégis komoly utánajárást és "tanulást" jelentenek némely hasonló dolgok.


A RAM-nál elsődleges szempont hogy menjen az alaplapodba. Először is, van:

- DDR

- DDR2

- DDR3

Sőt még más is, de arra most nem térek ki. (Ez nem szakszöveg.) Tudnod kell, hogy az alaplapod melyiket támogatja, mert csak olyat tudsz belegyömöszölni. Ha régebbi géped van, az még lehet sima DDR (DDR1), ha újabb, akkor valószínűleg DDR2. DDR3 annyira nem valószínű, de nézd meg mondjuk az Everest programmal!(vagy amivel lehet...:)


Egy RAM modulnál fontos szempont még az órajel (sebesség) is. Nos, a magasabb órajel alapjában véve gyorsabb memóriát jelent, de nem tehetsz akármilyen modult a gépedbe, csak az alaplapoddal kompatibiliseket. Az FSB (Front Side Bus) biztosítja a kapcsolatot a CPU és a RAM közt, ha jól tudom. Szóval ennek kell olyan órajelen működnie (olyanon tudjon működni), amilyenen a RAM is fut.


Ez kell ahhoz, hogy egyáltalán működjön a dolog. (Tudom, nem voltam elég részletes.)


Most nézzük azt, hogy mitől lesz JÓ:

- kapacitás: minél többet teszel be a gépbe, annál jobb (alapvetően). 2GB pl. már szép, de csak te tudhatod, mennyire van szükséget. Ez pénztárcafüggő. (És számít, mennyi fér az alaplapra.) Hány modul és hány "gigás" (vagy "megás").

- késleltetés: ezt nem szoktam látni feltüntetve, pedig fontos lehet. Minél kisebb, annál jobb.

- márka: ez egy kissé furcsa dolog, de mégiscsak vannak márkák, amelyekről köztudott, hogy minőségi memóriamodulokat jelentenek, és vannak, amelyek kevésbé. Gondolom, nem véletlenül. Úgy tudom, jó: Geil, Kingston, Corsair

- dual channel: röviden és egyszerűen. Ha teszemazt 2GB RAM-ot akarsz a gépedbe, akkor vegyél egy 2x1GB-os "csomagot", amelynek két azonos modulja ún. dual-channel-ben tud működni, mert ez jelentősen növelheti a teljesítményt.


Arra figyelj, hogy egy már meglévő modulod órajele ne húzza le az újakét. Ne legyen "lefelé alkalmazkodás". Érted... :)


Tudom, hogy így is nagyon hiányos a segítségem, aminek több oka is van attól kezdve, hogy fáradt vagyok, odáig, hogy az én tudásom is hiányos. De mindent nem is lehet leírni.


_Javítsatok ki nyugodtan, nem vagyok mindentudó!_


Javaslom, hogy nézz körül és kérdezz bátran fórumokon. Pl.: PC World Segélyvonal. Én is ott kérdeztem alapvető dolgokat is:) és válaszoltak (és értettem!:)


Remélem, azért segítettem. Sok sikert a választásban!

:)

2009. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!