Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 80 gigás Quantum...

Van egy 80 gigás Quantum vinyóm. Bekapcsolom a gépet, az alja világít, tehát kap áramot. De a gép nem látja. Meg lehet ezt valahogy bütykölni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 21:11
 1/4 c:\ ***** válasza:
Megfelelően van jumperelve? (master/slave) igény szerint.
2011. jún. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is valami jumper problémára gondoltam. Csak az a baj hogy ehhez nem nagyon értek :S
2011. jún. 30. 00:14
 3/4 c:\ ***** válasza:

Nézz körül a jumperek között amik ott vannak ahová az IDE + tápkábel párost betoltad, hátha oda fel van írva valami, esetleg a winchester tetején lévő matricára szokott ráírva lenni.


Ha egyedül van az IDE kábelen a winchester, akkor MASTER módba kell jumperelni és a kábel másik végére kell dugni, amennyiben másodikként van a kábelen, akkor az alaplaphoz közelebbi kábelcsatlakozóba kell dugni és SLAVE-nek kell jumperelni.


Ha semmi nincs ráírva/matricázva, akkor nézd meg a winchester pontos típusát (Márka (jó, ez megvan), méret (hát, ez is megvan, szuperül haladunk), típusszám (no, ezt még nem írtad)


Ugyanis ennek a háromnak az ismeretében jó eséllyel meg lehet találni a google-ben a leírását a cuccnak és ha máshonnan nem is, akkor onnan csak kiderül, hogy hogyan kell jumperelni a winchestert.

2011. jún. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt tudtam mi az a jumper meg hol van :DD Csak azt nem ,hogyan kell beállítani. De találtam googleben hozzzá táblázazatot, de így se faja :S azért köszi.
2011. jún. 30. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!