Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap prcitámogatási lista?

Alaplap prcitámogatási lista?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy alaplapom: ASUS P5ND2-SLI

Megnéztem az ASUS honlapján a processzortámogatási listát és ott csak a Pentium4, Pentium D, és a Pentium extreme edition volt különféle órajelekkel. Ha csak ezeket a procikat írja akkor nem is érdemes próbálkozni beletenni más LGA 775-ös procit? Csak mert vettem a gépbe egy 1 Gb-os HD 5670-et és a Pentium !-es most lószart se hajt ki belőle. És atlán még a 2 Magos Pentium D se tudja kihajtani. Szóval ne is próbáljak bele venni egy dual core E5800-at vagy valami hasonlót?


2011. jún. 27. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A processzortámogatási lista azért van, mert az alaplap azokat a procikat támogatja. Még a felsorolásnál az is ott szokott lenni, hogy melyiket hányas BIOS verziótól.


Ha a Dual Core és Core2 procik egyike sem szerepel semmilyen BIOS verzióval, akkor az bizony nem is fog vele menni.


Valószínűleg valami özönvíz előtti lapkakészlet van az alaplapodon. Például a 800-as sorozat, mert a 900-asok már támogatják a Core2-eseket. Legalábbis némelyiket.

2011. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát én mindjárt sírva fakadok.

Az nvidia SLI-t támogatja de egy tisztességes procit nem

Hát akkor Pentium D egy jó hűtő és tuning amennyi csak a csövön kifér alap feszen. Az talán már ki tudja hajtani nem?

2011. jún. 27. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Az SLI nem olyan újdonság, hogy ne támogathatná, tulajdonképpen az nVidia a technológiát már több, mint tíz éve megvette a 3dfx-szel együtt.


Szerintem tuninggal elég neki.

2011. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem vészes ott a helyzet. Vegyél Egy Pentium D 840-et vagy amilyet találsz és támogatja,ha kisebb rántsd fel olyan 3,2-3,4 ghz-re és hadd szóljon. El fogsz tudni játszani amellett a proci mellett is mindennel jelenleg...
2011. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor rendelem máris.:D
2011. jún. 27. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!