Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az sokban befolyásolja a...

Az sokban befolyásolja a játékok futását, hogy SATA-s vagy sima IDE-s merevlemezem van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:

brutálisan.


a sata nemcsak gyorsabb adatátvitelben, de az elérési ideje is fényévekkel túlszárnyalja a régi párhuzamos IDE-t


a játékok futás közben igénylik a merevlemezt az adatok betöltésekor, és a virtuális memóra kezelésével. Olyan nincs, hogy mondjuk 16 giga ramban el kell férnie a játéknak, az operációs rendszert úgy írták meg, hogy a szükségtelen dolgokat lapozza ki a merevlemezbe. Néhány program nem is működik lapozófájl nélkül.

2011. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A töltési időket gyorsítja, de menet közben semmi különbség nincs, ha van elég RAM a gépedben.
2011. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamint az se mind1, hogy milyen az adott merevlemez, mert ha egy IDE-s 20 GB-os 5400 R.P.M-es a winyo akkor lassú lesz tőle a leggyorsabb gép is, játékok is lassan töltenek be még előfordulhat, hogy utána is csak killódik a rendszer.

Viszont ha egy 7200-as 250-es Seagate akkor nem lesz gond attól még, hogy IDE-s. Vannak régi SATA-s winyok is pl. 80 GB azon is csak úgy kullok a rendszer. De az újabb SATA-v winyok a legjobbak.Azon egész gyors a rendszer és a játékok sem töltenek olyan sokáig. Még jobb alternatíva a 10000 RPM-es winyo vagy az SSD! De egy átlag 500 GB -os 7200-as SATA-s winyo megteszi bármi alá...

2011. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13:19: Konkrétan a vinyó tárolókapacitása rohadtul nem befolyásolja a sebességét. Még ha a cache mértét említenéd, az OK. A fordulatszám viszont tényleg számít, de a 7200 a legelterjedtebb, és ebből is vannak gyorsabbak és lassabbak egyaránt, mert nem ez az egyetlen szempont. Az SSD-ket emlegetni is kár, mert nincs ember a világon, aki meg tudja fizetni.
2011. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, de a régi winyok olyan 160 GB-ig általában lassúak. Kevés bennük a cache valamint már mennek vagy <5-6 éve és tényleg észrevehető a lassulás nekem 120-as maxtorom nagyon sokat lassult. Azért írtam így mert lehet következtetni belőle a mostani újabb nagyob winyok sokkal gyorsabbak a régiektől legyen az IDE-s Vagy SATA-s. SATA-ra is van lassú csak példának írtam így. Lehet kicsit félrevezetőre sikeredett, természetesen nem attól függ a sebesség, hogy hány GB! :)
2011. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tányérok/olvasófejek száma se mind1. Én az előzőekben arra céloztam, hogy az ATA 133 szabvány elméleti sebességét még a legtöbb mai winyo se éri el. SATA 1,2 határát meg biztos, hogy nem.(ATA 66/100 valamint a régebbi szabványok azok már nem nyújtanak elegendő átviteli sebességet) Ha két ugyanolyan winyora raknánk IDE(ATA 133) és SATA2(300) csatlakozót nem annyira vevődne észre, hogy melyik a SATA-s.De a SATA-s winyok általában újabbak és gyorsabbak.
2011. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!