Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy új gépet,...

Szeretnék venni egy új gépet, de lehetőleg ismét hosszú távra. Aztali vs laptop!?

Figyelt kérdés
a mostani asztali gépem lassan de biztosan meghal... Így esedékes egy új vásárlása. Annó 170 be került, de ennek már 8 éve. Kb 150 ezret akarok rá költeni, de nem tudom, hogy laptop legyen e vagy asztali. Néha nagyon jól jönne a mobilitás. A laptopokkal nulla a tapasztalatom megbízhatóság terén. Játék az nem fontos, de a csere ill szervízmentesség az igen, és a lehető leghosszabb távra tervezek. Leginkább net, szövegszerlesztés, film, illetve weblapszerkesztés. Egy leptop szerintetek napi 8 órás meló mellett elketyek minimum 5-6 évet?
2011. jún. 26. 08:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
a trendiség nem érdekel, amint látod nem a trendekhez tervezek, hanem hosszútávra, ahogy az előzővel is. Sajna a kettőt együtt nem engedhetem meg magamnak, netbook nem jó, mert ugye nincs hozzá dvd író, a külső meg plusz motyó. A mobilitás ritka, havi 4, 5 lakalom lenne. Az asztali gépek nyilván jobb teljesítményűek, de amire kellene azt hozza a laptop is, a kérdés bírná e addig mint egy pc. Jó, bele gondolok én is, gyanus hogy nem, de tapasztalataim nincsenek.
2011. jún. 26. 12:20
 12/15 anonim ***** válasza:

9:31-es vagyok


igen, ez a probléma a laptopoknál, hogy nagyon élettartamot se tudsz saccolni neki, mivel ha vennél egyet az úgyis kb 1 éve van forgalomban, fene se tudja hogy 1 vagy 10 évig él majd, szóval leghosszabb távon még mindig egy asztali géppel jársz jól

2011. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 P.O.C. ***** válasza:

Ha az asztali gépbe elromlik valami garancia után, fillérekért vehetsz bele működő használt alkatrészt.


Ez laptopnál nem igazán mondható el, a bontott alkarészek is olyan drágák, hogy inkább jobb ha teljesen új készüléket veszel. Főleg az alaphiba a gázos, és a beszerzése is körülményes, valamint beszerelni sem egyszerű. Sokszor nem is lehet házi körülmények között megoldni, és akkor meg a szerviz is lehúz majd anyagilag.


Amúgy a Laptopok élettartamáról nekem sincsenek saját tapasztalataim. Nekem is még csak 2 éve van. Bár az biztos, hogy nem folyamatos üzemre tervezték.

2011. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 P.O.C. ***** válasza:
*alaphiba = alaplaphiba
2011. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy szempontot itt meg senki sem vett figyelembe. A fogyasztast. Lehet, hogy az asztali gep olcsobban kijon, de 5-6 ev alatt meg nem tul intenziv hasznalat eseten is tobbszoroset elviszi a villanyszamlabol, mint az arkulonbozet. A laptopok kozott pedig vannak megbizhatoak is, ha tul sokszor nem viszed ide-oda, az elettartama egy jofelenek nem lesz rovidebb, mint egy asztali gepe, en is egy 6-7 evest nyuzok. Ha meg a jatek sem fontos, akkor meg nem szempont a nagy teljesitmeny, amit az asztali gepek olcsobban adnak. Amiket siman erdemes lehet megvenned:

Dell Latitude 5520m

Fujisu Lifebokk A530

valamelyik HP Probook, tipust nem tudok mondani


Ezekre 3 ev garancia van, es megbizhatoak. A Fujitsu is, ez mar nem az Amilo.

2011. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!