Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kékhalálozik a videokárt...

Eruthalion kérdése:

Miért kékhalálozik a videokártyám?

Figyelt kérdés

Ati2vag.dll fájlra hivatkozik kékhalálkor a gépem. Nem nehéz kitalálni, hogy az ATI videokártyám okozza a hibát.

Nemrég cseréltem alaplapot, új rendszer ( XP ) óta történik véltetlenszerűen a "baleset". Everestel néztem a videokártyát, és érdekes dolgot figyeltem meg : a memória órajele lényegesen magasabb az eredetinél, a GPU viszont csupán egynegyedével pörög.


Itt egy kép róla :


[link]


Semilyen tuning opciót nem piszkláltam az alaplapon, minden gyári beállításon van ( később akartam próbálkozni a húzással, ha már minden rendben van )


2011. jún. 23. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
próbáld az ati chipet forgalmazó cég oldaláról letölteni hozzá a drivert! ne pedig az ati oldaláról.
2011. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is a driver lesz a hibás....
2011. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
DRIVER HIBA nekemis ez volt
2011. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az órajelek rendben vannak! Ez a 2D/terhelésmentes órajel. Egyfajta energiamegtakarítási funkció amit alaból tud a kártya.Ezek az órajelek vannak a BIOS-ába töltve...


Nekem is visszaveszi az órajeleket a HD5670 és ez már a HD2400 Pro-ba is benne van.


Egy ismerősöm HD3650-el szenvedett hasonló módon, ha Windows XP melett felrakta a videokártyához kapott CD-n lévő drivert! Leszedtük a gyártó honlapjáról a hozzá kiadott legújabbat és láss csodát, megszünt a probléma! :)

2011. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
MSI gyártmány, a legújabb driver 8.6-os, de már avval is csiálja a problémákat. ( visszaáll alaphelyzetre a felbontás és színmélység és driver verzió hibára hivatkozik ) Amelyik működőképes, az egyel korábbi. Próbálkoztam biosfrissítéssel, de nem megy fel rá ( legalábbis az oldalon leírt módon nem megy fel )
2011. jún. 23. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor az msi oldalárol keresd ki a vga-dat és az ott lévő drivert töltsd le

uninstalláld a vga drivert,

aztán keress vmi driver cleaner progit,

ezt ajánlom

[link]

lefuttatás után ujrainditod a gépet és telepited az msi oldaláról leszedett drivert.

2011. jún. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez, úgy néz ki legalábbis egyenlőre, megoldotta a problémát. A driverleszedés után simán felment a 8.6 os driver is, ami eddig nem működött. THX a tippet, megy a pozitív a válaszra, természetesen mindenkinek, mert nektek is igazatok volt.
2011. jún. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!