Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire Radeon 4850 videókárt...

Sapphire Radeon 4850 videókártyára milyen hűtőt javasoltok?

Figyelt kérdés
A gyári van fent, de úgy néz ki nem elég neki: ma játék közben (Duke Nukem Forever) kikapcsolt magától a gép, meg pár nappal ezelőtt is, néztem a hőfokokat, a proci normál hőfokon van (játék alatt stabil 36-38 fok), de a videókártya 92 (!) fokon volt. A ventijét és a bordákat letakarítottam, most a felső határ amit elért, 80 fok volt, de még ennél is lejjebb szeretném vinni, ezért új hűtőt szeretnék rá venni. Kérem aki tud, segítsen! Köszi!
2011. jún. 13. 19:35
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Ez bőven elég lesz:

[link]

[link]


Vagy ha tunningolnád is:

[link]

[link]

2011. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De nem lenne ez rá túl kicsi? Elvégre hasonló a gyári is, az is alumínium bordákkal+1 ventivel szerelt, és alapjáraton így is 45-50 fokon van. Szerintem azt (vagy olyat) fogok választani amit a tuningra mondtál, a 2 ventiset.
2011. jún. 13. 23:10
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Az elsővel csak olcsó alternatívát szerettem volna ajánlani. Azt hittem egy ilyen "régi" karira már nem akarsz sokat költeni. Ezt a Accelero L2 Pro amúgy szokták szerelni HD4850 -ra. Pl a PowerColor, és a VTX3D -nél is láttam már ilyet. Ezért is gondoltam hogy megteszi.


Az Accelero TWIN TURBO Pro-t amúgy nyugodt szívvel tudom ajánlani, mert a sima Accelero TWIN TURBO van, amit már nem gyártanak. Én is egy HD4580 -esen használom és a Stock Coolert menesztettem vele (Gigabyte), nekem még nem voltak stabilitási gondjaim, csak sajnáltam a kártyát, mert mindig 85 °C körül mozgott, pedig akkor még volt rá gari is.


Észrevételeim: alapjáraton a HD 4850 20% -al forgatná a stock coolert, ez viszont a TWIN TURBO lapátjainak megforgatására nem elég. Így viszont 70 °C is felment, mire a kártya beindította.

Épp ezért a CCC -ben manuálisan 50 %-ra állítottam a Venti fordulatot, ekkor szépen elindult. Azóta gyakorlatilag hozzá sem nyúltam, szépen, teljes csendben teszi a dolgát. Alapjáraton 35 - 40 °C, játék közben full terhelésen meg sosem megy 50 °C fölé (ezért is gondoltam, hogy akkor az L2 Pro is megteszi nagyobb fordulaton).

Olyan 70 % -nál van már pici hangja, rmp -be ez nem tudom mennyi, mert nem írja ki.

Még a RAM és VR sünik felragasztások vigyázz, hogy a felület teljesen záraz zsírmentes legyen. Mert nekem azóta már lehullott vagy 3 db, de nem ragasztottam vissza.

Valószínűleg rosszul takarítottam meg annó, vagy nem nyomtam rá kellő erővel.

2011. jún. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Itt láthatod a Connent 3D -n:

[link]


Club 3D:

[link]


Ha az Accelero L2 Pro olyan sz*r lenne, nem szerelnék gyárilag ilyen kártyákra. ;)

2011. jún. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Ismét köszi a segítséget és a részletes választ! :)


Igazából azért akarok minél jobb hűtést a kártyámra, mert bár "régi", abból a tekintetből is hogy viszonylag régen gyártották, és abból is, hogy szeptemberben vettem, de egy ideig még nem tervezek cserét. Az előző gépemet 6 év után cseréltem le... :D 2004 áprililsában vettem, 2010 szeptemberéig volt meg, ez idő alatt került bele egy új winchester és egy DVD író, semmi más újítás, úgyhogy egy ideig a mostani konfigom is bírni fogja sztem :D Bár az újítást ennél nem ilyen későre tervezem.

Na, a lényeg a lényeg, elsődleges szempont nálam hogy jól hűtse, az hogy mennyire hangos, az csak másodlagos, és mellékes.


A fekszerelést szerintem ráhagyom a boltban a srácokra, saját magam processzorhűtőt és gpu hűtőt nem merek inkább cserélni, nem kockáztatom meg hogy elrontsam :)


Még egyszer köszi, üdv!

2011. jún. 14. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!