Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot hogy tudok leformázni...

Laptopot hogy tudok leformázni másik gépet használva?

Figyelt kérdés
Adott egy laptop amiről sikerült letörölni mindent Sanitiserrel a BIOSban (úgy jutottam el eddig, h a win 7 már be sem töltött, mert a profi szőkeség elállított mindent amit lehet), viszont amikor beteszem neki az XP cd-t telepítés előtt jön a kellemes kék halál. Arra gondoltam, h összekötöm a gépemmel és leformázom a vinyóját. Ez az ötletem megvalósítható? Ha igen, akkor hogyan! Más megoldás is érdekel! Előre is Köszi!
2011. jún. 12. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom mi az a Sanitiser

2. Mit töröltél te le a biosban?!

3. Milyen profi szőkeség, mit állított el?

4. Ha az XP-telepítéskor kékhalál jön, az azért lehet mert gyárilag lett rátéve a W7, vannak ott rejtett partíciók, amivel az XP telepítő nem tud mit kezdeni.

5. Ha gyárilag W7 van rajta miért akarsz te XP-t rakni rá?

6. És hogy akarod a gépeket összekötni? USB-n vagy hálókártyán..? OP rendszer, illesztő nélkül nehezen fogják kezelni egymást.. Ki kellene(lehetne - de ez az amihez hozzá ne fogj) venni a vinyót, és másik gépbe rakni, de ez egy lapos vinyója, asztaliba hogy rakod bele?

7. Ha szőkeségé, és ráadásul gyári, és ráadásul W7, el kellet volna menteni a rendszert a kezdet kezdetén.


Ezek után próbálkozz inkább ezekkel:

Csökkentett mód, rendszer visszaállítás, helyreállító konzol, akár live cd, w7 telepítő - helyreállítás.


Szvsz, de ilyet még nem csináltam, igazából így csak tippelgetni tudok.

2011. jún. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy adta a kezembe a gépet, h még elindult a windows, de lassú volt és fél perc után kékhalál. Xp azért jutott eszembe, mert a 3 win 7 lemez közül egyik sem jött be neki, csak az XP indult el automatikusan gépindításkor. Jah és nem lehetett csökkentett módban sem elindítani, mert én is úgy akartam. Szóval most elakadtam.
2011. jún. 12. 08:04
 3/11 anonim ***** válasza:

A rejtett partíciókra visszatérve, ha szerencséd van és oem a gép, akkor ott lesz a rendszer elmentve valahol.

Úgyhogy ne akarj olyan nagyon neki esni a saját tyúkeszeddel, keress valakit, aki nagyon ért hozzá.

2011. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából így még jobban nem tudom. Milyen gép ez, hány éves, mikori rendszer volt, történt-e valami szoftveres balhé, vírus, akármi, meg minden ilyet tudni kellene.

Lehet kitakarítani sem ártana.

Live CD-t javaslok mindenképp, mondjuk ubuntu, de tudok W7-esehez is, ami windows vázú.

2011. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1 éves Compaq 610. Msne vírusos a csajnak. Kitakarítás alatt mit értesz?
2011. jún. 12. 08:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Első sorban a porra gondoltam..


Mondjuk ha így áll, akkor tényleg lehet jobb lenne gyalulni, lehet még az mbr szektorokat is.

Kivenni máshova berakni a vinyót, nem nagyon tudod sztem..

Szétnézek, és tényleg valami boot lemez kellene neked(vagy usb-s boot cumó), amivel szét lehet pofozni a vinyót, mondjuk a vincsiknek is van saját javító progijuk, az is gyalul mindent.

2011. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Áhh nem kell. Most kiírtam a gépről egy win 7 pro x86-ot és ezzel már csinálja is a dolgát. :DD Azt hiszem a többi telepítőlemez kuka! :) Köszi mindent! :D Remélem innen már menni fog :D
2011. jún. 12. 08:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Na hátha..
2011. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha sikerül, utána javaslok egy teljes rendszermentést KeriverImage-val, ez egy boot cd, és ha le van formázva a vinyó, a mentésből akkor is visszatudod állítani az ép rendszert, és többet nem lesz gondod a szöszivel:


Keriver Image Boot CD (ISO) (Verzió: 5.1 x86 & x64)


[link]


Nyelv: Magyar | Méret: 97MB


Leírás:

Teljes rendszermentés, és visszaállítás.


Honlap, info: [link]


- Rendszermentés

- Visszaállítás

- Partíció klónozása, másik partícióra-winchesterre


Elsőnek mindig egy Teljes mentés kell készíteni, utána később a következő mentésnél arról lehet a Növekményes, vagy a Különbségi mentést használni.

Ha új rendszer vinyót raksz a gépbe, a jumperelés és partícionálás után, egyszerűen csak az új partira rakatod vele vissza a korábbi mentést a rendszeredről.

Vírus, vagy egyéb miatti rendszer összeomláskor nagyon hasznos, vagy ha tiszta telepítést csinálsz, utána lemented és "soha többé rendszertelepítés" az adott gépre.

A visszaállítással megspórolsz, egy töredezettségmentesítést is, és gyorsan dolgozik. Bátran lehet a max tömörítést is használni.

Minden, jelenleg létező "PC" operációs rendszerrel működik.

Windows 2000/XP/2003/Vista(32/64 bits)/Win7(32/64 bits)


Ki kell írni CD-re, én az ImgBurn-t ajánlom.

Be kell róla bootolni, és már lehet is múkodni.

A rendszer-mentése, visszaállítása teljes értékűen működik.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Húúú köszi! :D
2011. jún. 12. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!