Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 350W-os táp vihet egy...

Egy 350W-os táp vihet egy 512-es vidkártyát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 11:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nem hinném ,hogy én vagyok a hülye hanem ti! ha tudnátok a videokártya működése függ a táptol is ..."


Hát pedig te vagy. Nem is kicsit.

2011. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem hiszem, hogy hülye vagy csak nagyon laikus...mondjuk ezért nem hiszem, hogy bántani kéne itt egymást, egyszerűen elég egy kis felvilágosítás!


1:

Az, hogy 350W-os táp nem jelent sokat...függ az is, hogy milyen márka (minőség/megbízhatóság szempontból) és hogy mikori szabvány szerint készült, mivel a mai tápok a teljesítményük akár 90%-át 12V-on adják le, mert már erre van szükség (régebben a procik például 5V-ról fogyasztottak...igaz ez tényleg régen volt). De két modernebb 350W-s táp között is óriási különbségek lehetnek, mert nagyon nem mindegy, hogy egy FSP-ről vagy egy Mercury-ról van szó...tényleg nem. Már sokszor leírtam a különbségeket, de most nincs kedvem, mert nem olyan rövid a téma.

2.

Az, hogy 512MB-os a vga szintén nem jelent semmit...mint ahogy írták már lehet 50W alatti (pl a kérdéses 3650 is ilyen) vagy akár 150W-t kajáló modell. Természetesen a teljesítmény különbség is óriási lehet két 512MB fedélzeti memóval szerelt kártya közt, hiszen a teljesítményért a GPU felel illetve a VRAM is lehet GDDR2 vagy akár GDDR5, amik között tetemes sávszélesség különbség vagyon...tehát a kapacitás nem informatív (főleg mivel alsó kategóriás kártyákra is rápakolnak sok, de legalább lassú memóriát...kifejezetten laikusok számára).

A kérdéses 3650 512MB DDR2-es kártya nem eszik sok áramot, de elég lassú...valószínűleg elviszi egy szerényebb képességű táp is, de ha játszani akarsz, akkor ne várj tőle sokat! Mennyiért vennéd? Csak mert lehet, hogy néhány ezer Ft ráfizetéssel többszörös sebességű kártyát is kaphatsz. A procid pontosan milyen? Ha lenne a tápról is bővebb információ, az is jó lenne...

2011. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ohh...most nézem, hogy 3450 512MB! Ez tényleg nagyon lassú, de maximum csak 24W körül kajál.
2011. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Panda Péter ***** válasza:

de tök felesleges kettőt venni belőle, ugyanúgy lassú lesz. inkább használt piacon egy előző generációs középkat kártyát.

a táp pedig nyilván nem egy seasonic, elvégre is az átlagfelhasználó általában olcsó és szutyok tápot vesz, így azt is érdmes cserélni egy használt fsp-re mondjuk.

2011. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

kettőt venni? Ilyet nem is írtam...

:)


De ahogy nézem az újonnan kapható 3450 karik mind AGP foglalatos verziók. Jöhetne egy link is, hogy mit/honnan/mennyiért nézett ki a kérdezőnk...

2011. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Panda Péter ***** válasza:

akkor valamit félreértelmeztem, lehet összekevertem egy másik kérdéssel. bocsi

BTW a 10-15 ezer körüli árkategóriában csak használt kártyát érdemes venni.

2011. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!