Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a vélemény erről az összeál...

Mi a vélemény erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen a gépem:

Ati Radeon 9600 Xt 128MB videókari

2,8 GHz Celeron proci

512 MB RAM

120 GB Winchester

+ egy jól működő alaplap.


Ezt szeretném megtoldani még egy 320 GB-os Samsung vinyóval. Ezen kívül:


CPU Intel Duel Cora E5800 3,2GHz 2048kB Cache S775 BOX proci (17 ezer Chiplanden)

RAM DDR2 800MHz 2 GB Kingmax memóriával (6200 Chiplanden)


Ez így milyen? Érdemes lenne esetleg videókártyát is cserélnem? Ha igen, milyenre? (valami olcsóbbra gondolok)


2011. jún. 8. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9600xt??? az agp-s kártya tudtommal! ezt hogy akarod összehozni az e5800-cal. ami ezt a procit kezeli, az pciex-es
2011. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem nagyon értek ezekhez :D Van az a pont, amikor megáll a tudományom. Szóval, ha van valami jobb ötlet hasonló árkategóriában procira vagy memóriára (vagy kompatibilis videókártyára) azt is várom :)
2011. jún. 8. 14:53
 3/12 anonim ***** válasza:
ide egész gép kell
2011. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor mondjad miket raknál bele.
2011. jún. 8. 15:07
 5/12 Panda Péter ***** válasza:
ahhoz kéne tudni mennyit szánnál rá.
2011. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a videókártyára, a memóriára meg a processzorra összesen olyan 50 körül. Azért nem akarok többet, mert ezen a gépen is futott eddig minden amit el akartam indítani. Inkább a sebességével vannak már a bajok. Szóval inkább csak bővíteném.
2011. jún. 8. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a gép csomó mindenre kiváló, játékra alkalmatlan (mármint a kb. 2003-2004 utáni címek esetében).


Abból a keretből, amit rászánsz nem tudsz mai játékra alkalmas gépet összehozni. Legalábbis ha összadom a proci és a ramok árát (23.200 + a 320 Gb-os vinyót (mondjuk legfeljebb 10.000), akkor azt látom, hogy 35.000 Ft-ot tudsz rákölteni.


Nem érdemes. Nem leszel vele előrébb (+ az alaplap talán a DDR II memóriákat sem kezeli, a videókártyát meg már korábban említették). Netezésre, filmnézésre, régebbi játékokra, fotókat szerkesztgetni, zenét hallgatni tökéletes, de játszani akkor sem fogsz új címekkel, ha ráköltöd ezt a pénzt azokra az alkatrészekre, amiket az alaplap még fogadni tud.


Ha lenne rá kétszer ennyid, valami nagyon belépő szintű megoldást össze lehetne hozni (sok-sok kompromisszum árán), de az sem lenne valaami nagy befektetés a jövőt illetően.


A régi alkatrészeket sem tudod értékesíteni, legjobb ha elpasszolod a családban oda, ahol nincs gép, de egy olcsó netet meg tudnának maguknak engedni, vagy kiküldöd Erdélybe, Csángóföldre. Komolyan mondom, nem leszólásként. Én is egy ilyen kategóriájú gépről válottam múlt hónapban, de én 120-nál tudtam meghúzni a határt. Ott már érdemes volt váltani.


Szóval gyűjtsd még a pénzt, ha tudsz, vállalj nyári munkát (mármint ha diák vagy). Mivel a technika villámgyorsan avul, a lassan gyűlő pénzedért idővel sokkal jobb gépet kapsz. De a meglévő konfigodra már kár költeni.

2011. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha 50, akkor is kevés még.
2011. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

15:15

Köszönöm a választ. Ez esetben tényleg marad még a gyűjtögetés. Báááár, az igazat megvallva pont azért sajnálom a gépre a nagyobb összeget, mert hihetetlen gyorsan elavul. Ezt a gépet 6-7 éve rakattam össze egy infótanárral. Akkor került 125 ezerbe.... Most meg nem ér szinte semmit :/


Egyébként, futnak ezen az "újabb" játékok is.

Ott van mondjuk a Call of Duty: Modern Warfare I.

1280x1024-es grafikán közepes vizuális beállításokkal szaggatás nélkül fut :) Az egyetlen játék ami vacakolt rajta az a Spore volt :D

2011. jún. 8. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:

6 év alatt azért sok minden változik :)

150ból tudsz egy jót venni amit nem kell újítgani mind 3 évig. 6 év múlva már lehet elavult lesz. de akkor jön az új :D ez mindig így lesz törődj bele :D

2011. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!