Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen a 2006-ban vett PC-n...

Ezen a 2006-ban vett PC-n gyorsabb lesz a Windows 7 mint az XP, vagy felesleges lenne rátenni?

Figyelt kérdés

Specifikációk :


Intel Celeron D 2.8 Ghz

1 GB DDR2 RAM

MSI NVidia GeForce 7600GS

80 GB-nyi merevlemez (ami igazából valamiért 74)


2011. jún. 7. 21:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Jó, alapjáraton én is leszarom, milyen vinyóz oprendszer van a gépemen. Ismerőstől hallottam, hogy az ő gépén gyorsabb, de gondolom a hangsúly az "ő gépén gyorsabb"-on van.


Nem érdekel semmi csilivili, se buborék, csak azthittem, hogy jól van optimalizálva a hetes.


Áhh, tudjátok mit, cseszek bármiféle vindóz telepítésre és gépfejlesztésre (egy ideig). Tudjátok mivel nosztalgiázok mostanában : Starcraft : Brood War xDD

2011. jún. 7. 22:44
 12/22 anonim ***** válasza:
Ja, valószínű, vezeti a toplistát :P
2011. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Ja, valószínű, vezeti a toplistát :P"


Az nem jelenti azt, hogy jót ír, csak azt, hogy sokat:P

2011. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 P.O.C. ***** válasza:

Bagoly mondja... :D ... 83% vs. 45% ... :P


Amúgy biztos nem mondok mindig jót én se, csak igazat, és az igazság meg sok mindenkinek fáj. :)

2011. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Na de kérem, hagyjátok már ezt a százalékos hercehurcát! Nem gondoltatok olyasmire, hogy az illető épp az "Ezotéria" vagy "Szerelem, szex"-topikban elkezdett trollkodni és azért húzták le, de általában szokott okosakat is mondani? :D
2011. jún. 7. 23:00
 16/22 P.O.C. ***** válasza:

Más témában csak kérdéseim vannak. A Számítástechnikán belül szoktam csak válaszokat adni.


Én azt tapasztaltam, hogy aki trollkodik más témákban az itt is azt csinálja. Részletes segítőkész válaszról ne is álmodjon a kérdező. Még ha ért is hozzá, a magas lóról odavág valamit, és érje be vele kérdező.


Amúgy bocs az idiótázásért, de az mindíg is zavart, mikor valaki minden áron telepíteni akar valamit, de közbe meg azt sem tudja, hogy minek..

2011. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem divatból akartam telepíteni, mielőtt azt gondolod.
2011. jún. 7. 23:17
 18/22 anonim ***** válasza:

P.O.C:

Sokszor olvaslak a számítástechnika témában, és kb. az esetek felében értelmes dolgokat beszélsz, de a felében hülyeséget válaszolsz. Ezúttal is bakot lősz.


Az én laptopom:

Pentium M 725 1,6 Ghz

1,5 Gb ram

integrált Intel videokártya


Használtam sokáig Windows XP-t rajta, és végül áttértem Windows 7-re. Akármennyire is meglepő számodra, de gyorsabb a 7 ezen a gépen, mint az XP. Pedig eleve XP-s driverek vannak csak hozzá, ezeket telepítettem Windows 7-re, nyilván Aero például így nem megy, de arra magas ívben teszek. Ha egyszerre 2 böngésző, Apache szerver, Eclipse, memcached, postgres sql+pgadmin, javabridge, jasper ireports, openoffice writer/calc, vlc player és még pár kisebb program, akkor sem lassul be, ilyenkor olyan 1,15 Gb ramot szokott megenni(a 64 bitesnek nagyobb az étvágya). Ha a kérdező nem futtat ennyi, köztük pár nagy memória igényű programot párhuzamosan, akkor simán jó lesz neki a Windows 7, bár a ram bővítés nem ártana.

2011. jún. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja, és még hozzáteszem, hogy anno a Windows XP 128 Mb rammal és egy Pentium 3-as géppel jól érezte magát, de SP3-nál már 512 Mb ram is kevésnek bizonyul az esetek többségében. Gyakorlatban 1 Gb ramból ugyanannyit megeszik, mint a Windows 7 32 bites változata.
2011. jún. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 P.O.C. ***** válasza:
Talán csak gyorsabbnak érzed. De néhány benchmark futtatása után úgyis kiderülne az igazság.
2011. jún. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!