Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XPről újraraktam a gépet...

XPről újraraktam a gépet win7re. Miért nem érzékeli az egyik vinyót?

Figyelt kérdés
Volt egy vincseszterem, azon volt kettő partíció. Most az egyik partícióról leszedtem az Xp-t, leformáztam. Majd beraktam egy másik vincsesztert, amire felraktam a win7-et. Az 1. wincseszter egyik partícióját sem tudom megnyitni, ha sajátgépbe rákapcsolok akkor formázást ajánl. Nagyon fontos adatok vannak rajta. Van megoldás?
2011. jún. 6. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:

a win7 nem kezeli az xp-vel mentett dolgokat

win7-el kell formázni hogy lássa a vinyót...

nem tudod kirakni őket lemezre vagy valamire?

2011. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért ne kezelné? Az is csak NTFS.
2011. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy véletlenül az egész vinyót leformáztad?
2011. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
miért kezelné...nem tud egy képet sem megnyitni a win7 egy xp által formázott vinyón....---enyi----
2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy csak a fényképek kb 16 giga, a zenék és az egyéb dokumentumok kb összesen foglalnak még 40 gigát. Lehet hogy szerzek akkor még egy vinyót és megoldom okosba, ha nincs erre más megoldás.
2011. jún. 6. 20:43
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Próbáld meg TestDisk -el is:

[link]

2011. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hány % h menni fog?
2011. jún. 6. 21:09
 8/10 P.O.C. ***** válasza:
Jó sok! :) A rosseb se tudja előre. :) Nekem már sokszor segített. Tovább nem ront a helyzeten, az biztos.
2011. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

TestDisk & PhotoRec 6.12

Ezt töltöttem le, majd elkezdtem csinálgatni a lépéseket, ahogy az oldalon le van írva, de valamelyik lépéstől nekem teljesen más dolgok vannak. Ez mennyire természetes?

az 1. lépés alapból kimaradt

a 3. lépés után ki kell választanom hogy a másik vinyón melyik partícióval akarok munkálkodni, de a választható lehetőségek vele:

Search / Options / File Opt / Quit

kiválasztom a Search-t

most jön a 6. pont (2 lépés kimaradt), csak itt több partíció van mint kellene lenni, de mindegy, tudom mit kell kiválasztani), DE nincs write menüpont. Azért nyomok egy entert és két lehetőség fogad:

FREE (Scan for file from NTFS unallocated space only)

WHOLE (Extract files from wholes partition)


És innen nem mertem semmire sem kapcsolni.

Hogyan tovább?

2011. jún. 7. 20:43
 10/10 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem a free -re kell menned. De inkább reggelj a linkelt fórumon és kérdezd meg. Én is ott érdeklődtem korábban. Aki csinálta a leírást garantáltan vérprofi a partíciók és fájlrendszerek lélektanában. ;)
2011. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!