Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kap a Win7 kékhalált...

Miért kap a Win7 kékhalált játék közben? Valamint ezután indításkor miért nincs kép? Mi lehet a baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem egy elég komoly gépet, és ugye a komoly gépekhez inkább már Win7-et javasoltak. Feltelepítettem a Win7-et. Kezdetben jóféle volt. Elkezdtem játszani a Cod2-vel. Ma történt, hogy játék közben egyszer csak lefagyott a gép, és újraindításkor kékhalált kaptam. (Nem csak most történt meg, de eddig nem volt komolyabb a baj, tehát utána ment a gép.)

Ma viszont többszöri próbálkozás után sem ment, és már monitor kép sincs.

Mi lehet a baj? Mit tegyek?


2011. máj. 29. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Én trójaira tippelnék amit a játékkal, vagy azon keresztül hálózaton szereztél be.



Legjobb ha egy másik gépről átellenőrzöd a fertőzött tárolót, továbbá a dolgok hűtésére is figyelsz, mert melegben könnyebb az adatvesztés, és elég ha csak egy driver fájl megsérül..



A fontos dolgokat meg mentsd át pendrivera.

2011. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kékhalálnál kiír egy hibakódot,azt le tudod írni ide?


Az alapján ki lehetne deríteni a hiba okát.

2011. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Írt hibakódot, de sajnos újraindítottam, azóta pedig nincs kép.:S
2011. máj. 29. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van tartalék monitorod,amivel kipróbálhatod,hogy a videókártya ad-e jelet,azzal ki lehetne zárni a VGA kártya hibáját.

Így viszont még az is esélyes,hogy elfüstölt a VGA-d.

2011. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos másik gép helyére átvittem, de ott sem adott jelet a monitornak. Remélem, hogy nem a videókártyának van baja, mert egy elég komoly darab van benne...:S:@
2011. máj. 29. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig így elég nagy rá az esély.

Gondolom azonos foglalatú videokártyából nincs tartalékod,hogy kicseréld,vagy ezt rakd át egy másik gépbe.

2011. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy az elterjedt nagyon rossz szokás szerint a gép összeállítója egy viszonylag erősebb gépbe rakott valami takony tápegységet, és az most szépen agyonvágott valamit.


Ha kiderül, hogy meghalt a kártya vagy az alaplap, akkor csere esetén mindenképp bizonyosodj meg róla, hogy normális táp van-e a gépben, és ha nem, akkor azt is cseréld ki. Nekem sok évvel ezelőtt 3 videokártyába, 8 CD-íróba és 2 vinyóba került, hogy spóroltam a tápon. Nem érdemes.

2011. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!