Szerintetek rosszabb az LCD monitor mint a képcsöves?
Neked a képcsöves monitortól 2 órahossza múlva már véres volt a szemem. Lecseréltem LCD-re, naponta 4-6 órát dolgozok rajta, és nagyon jól bírja a szemem.
További pozitívum:
Nem melegszik annyira.
Nem zúg.
Nem fogyaszt olyan sokat.
Nem rosszabb, csak jobb!!
De miért lenne rosszabb?
Az egyetlen hátránya, hogy oldalról nem látni jól a képet: de ennyi. Ezenkívül csak előnyei vannak.
(Amúgy a képcsöves monitor sem fárasztja a szemet 80Hz körül már)
Aki eddig csak olcsó TN paneles LCD montior képét látta, az nem tudja, miről beszélek. A CRT-k képminősége messze fölötte van az LCD-kének - de ez csak a színvisszaadásban mutatkozik meg, illetve a szín egyenletességében.
A legtöbb LCD-n (főleg ha nagy - 24-26") akkor már szemből nézve is látszik, hogy a fehér néhol inkább sárga, a világosak néhol inkább sötétebbek. CRT-nél ilyen nincsen.
A CRT képminősége sokkal jobb, grafikai munkákhoz még ma is használom, de a szemeidet igen könnyen tönkreteszi és ezt tapasztalatból mondom. Az én CRT-m 120Hz-en ketyeg, ráadásul digitális (tervezéshez és grafikai munkákhoz ajánlott monitor), de 5 év alatt teljesen elcseszte a szemeimet, szóval a képfrissítést gyakoriságának nevelésével még nem szűnnek teljes mértékben a káros hatásai. Ha a képminőség nem annyira mérvadó, akkor inkább az új LED monitoromat használom, mivel az csak képminőségben rosszabb a CRT-nél, minden másban jobb.
És szvsz ugyanez a helyzet az LCD-kkel is.
Igen, gyengébb a színvisszaadása.
Egy minőségi GRAFIKAI használatra szánt TFT, LCD/LED monitor ára fél millió forintnál kezdődik és 3 millás sem ritkaság! CSAK, ezek tudják ugyan azt a színképet, minőséget visszaadni amit az átlagos, katódsugárcsöves (CRT) monitorok alapból tudnak!
az átlagos használatra (NEM GRAFIKUS) készülő, "olcsóbb" TFT, LCD/LED monitorok színárnyalatokat mindegyikük csak emulálja. A gyártók mindig csalnak, és szemben a „hagyományos”, színenként nyolcbites feldolgozással, csak 6 bitet használnak az árnyalatok megkülönböztetésére. Ez azt jelenti, hogy a TN paneles megjelenítők 16,7 millió helyett csak 262 ezer szín megjelenítésére képesek. A gyártóknak van néhány trükkjük, amivel ezt virtuálisan 16,2 vagy akár 16,7 millió színre is fel tudják tornászni, de ezek a módszerek szemünk hiányosságait használják ki, így van, aki lát, és van, aki nem lát különbséget a valós és a virtuális 16,7 millió szín között.
a monitorokban négyféle panel típust találhatunk: TN+Film, P-MVA, S-PVA és S-IPS. Ezzel a felsorolással mindjárt rangsort is állítottunk: balra csökken a válaszidő és az ár, jobbra viszont nő a minőség (elsősorban a színhelyesség).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!