Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom letölteni a...

Honnan tudom letölteni a megfelelő drivert?

Figyelt kérdés

Toshiba Satellite Pro C650 típusú gépemen Win7 dolgozik, de sajnos nem "látja" a DVD-ROM-t, a sajátgépben sem jelenik meg a meghajtó. Illesztőporgramja hibás, nem tudja frissíteni a gép,eddig a Toshiba honlapján próbáltam keresni drivert, de az ott találtak nem működtek...


Mit kéne tennem, hogy működjön a dolog?


2011. máj. 26. 13:30
 1/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Sajátgépen/Számítógépen jobb klikk: Kezelés.

Majd a Tárolás-nál Lemezkezelés

Látszódik-e a DVD-ROM, és van-e betűjele?

2011. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, a DVD-ROM nem látszik, csak a D és C partíció, illetve egy System Reserved nevű elsődleges partíció. Sajnos ennyi...
2011. máj. 26. 13:59
 3/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Ez a hiba csak úgy egyszer előállt? Vagyis nem telepítés után, nem így vetted stb...

- Ha esetleg valamilyen virtuális meghajtó program van a gépeden (pl. Daemon Tools), az is be szokott kavarni (uninstall).

- Minden íróprogram eltávolítása, ami kezelheti a dvd-t

- Eszközkezelőben van-e valami (legalább a Cd/DVD-ROM meghajtók), ha van jobb gomb rajta: Hardverváltozások keresése

- A Bios-ban meg lehetne nézni, ott meg van-e a meghajtó?

A kábelezést most nem írom, hogy nézd meg, reméljük jó, laptopnál macerás lenne.

Egyenlőre ennyi...

2011. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Ja igen, alapvetően elvileg nem kellene driverre vadászni már az xp óta.

Ha az Eszközkezelőben el van távolítva a DVD (vagy nincs), akkor a gép újraindulásakor fel kellene ismerni (ha látja)az új eszközt, és telepítenie magától a drivert.

2011. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Helyzet továbra is érdekes:

- BIOS-ban megvan, látja (HL-DT-ST DVDRAM GT30N)

- Cd-t berakva pörög, de más nincs, aztán idővel leáll a pörgés is - szóval nem valószínű a kábeles probléma

- Daemon volt, de most leszedtem (bár az sem működött jól, azért vettem észre az egészet - nem jelent meg a virtuális meghajtó, és akkor vettem észre, hogy az olvasó sincs ott)

- más CD-író program nem volt még soha a gépen

- Eszközkezelőben a gép véleménye szerint:

A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19), de viszont az illesztőprogramot naprakésznek mondja

2011. máj. 26. 14:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha gondolod, akkor egy Teamviewer-es próbálkozást bevethetünk, akkor talán látod, hogy mi folyik a gépen.
2011. máj. 26. 14:51
 7/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha van egy kis angol tudásod:

[link]

2011. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 legendavagyok01 ***** válasza:

Javaslom a 3. pontban leírt registry kulcsok törlését (UpperFilters, LowerFilters), majd újraindítás.

Windows 7-hez kevésbé értek, de itt azt írja, itt is működik.

Anno régebben volt, hogy ez segített xp-n, Vistán.

2011. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tökéletesen sikerült, köszönöm a segítésgedet!

Végigcsináltam azt a pontot, a törlésekkel, újraindítottam, és már működött is!

Köszönöm!

2011. máj. 26. 15:14
 10/10 legendavagyok01 ***** válasza:
Örülök. :)
2011. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!