Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop hűtés jégakkuval?

Laptop hűtés jégakkuval?

Figyelt kérdés

Mostanában rászoktam a torrentezésre és ha több gigát töltök le vagy fel, éjszakára nem kapcsolom ki a gépet....de félek, hogy túlmelegszik, ezért a ventillátor közelében (az a rácsos kis rész oldalt) jégakkukat helyeztem el, ez hűti a környező levegőt, amit a ventillátor beszív......az akkukat úgy helyeztem el, kettő két szélről merőleges a venti. rácsára. hogy a levegő szabadon járhasson ki-be, de a 3. a másik két jégakku tetején, így a levegő egy "hideg alagúton át" áramlik.....a laptop alatt pedig egy könyv van, ez nem túl nagy, de épp akkora, hogy ne nem billenjen le....

Mi erről a véleményetek, jó megoldás, ha nincs laptop hűtő ventillátorom? Ez elég drága, min. 15000 Ft de a fagyasztó dugig van jégakkuval, ami ingyen van....

Ti is használtatok már így jégakkut? Tudom, nem szabad érintkeznie a laptoppal, de ha 5cm-n túl van, akkor is érezni, hogy hűt...

Hasonló olcsó megoldást (ami nem ilyen) tud vki?

Jelenleg a torrentezésen kívül weblapot szerkesztek, ami szintén időigényes, így sokáig megy a gép....köztudott, hogy a laptopok "halála" a túlmelegedés és a por, de az előbbi kb. 90 százalékban felelős...

A szobám déli fekvésű és elég jó idő van mostanában, a meleg tehát probléma a nyári szezonban....


2011. máj. 19. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyél ebay-ről propellert a gép alá, lehet pár dollárért találni.

Egyrészt ha kitakarítod a géped rendszeresen és nem áll benne a por, alapjáraton nem fog megsülni, főleg ha nem használja a videokártyát (lásd: esti torrent) de anélkül sem szabadna neki.

Másrészt nem hideg levegő kell a laptopodnak hanem légkeverés.

2011. máj. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 VODKA0710 ***** válasza:

Ez a propeller a laptop alá egész jó ötlet. Bár lehet, hogy elég lenne csak egy ventillátor elé rakni a gépet :D

Torrentezéstől meg nem fog túlmelegedni.

2011. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!