Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot válasszak?

Milyen alaplapot válasszak?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem alaplapot ajánlani? Nem igazán tudom, mire érdemes figyelni.. Olyat szeretnék, amin van SATA3 és USB3, Phenom II CPU-val szeretném használni! Elsősorban Asus, Giga és Asrock típusokat nézegettem (azt mondják, az újabb Asrock lapok elég jók), de nem tudom, mi alapján kellene választanom.. Árban nem szeretnék csillagászati összegekkel találkozni, de gondolom 20-25e alatt ilyet úgysem nagyon találok:(

Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 19. 21:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, kifelejtettem: DDR3 RAM-mal szeretném használni..
2011. máj. 19. 21:09
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
60%

20 eFt alatt is lehet találni:

[link]

[link]


Ez már biztosan támogatja, az új AM3+ -os Buldozer procikat is.

2011. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
2011. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
60%

Ja bocs, nem az L -est vegyed, mert azon csak 2 db memóriafoglalat van:

[link]

2011. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!!
2011. máj. 19. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyha nem tuningolsz, és nincs szándékodban Bulldozer procira váltani akkor elég lesz egy olcsóbb ASROCK alaplap.

ASROCK N68-S3 UCC / BULK 8 805 Ft

[link]


Viszont ha később váltani akarsz a Bulldozer procira akkor ezt ajánlom.

Gigabyte GA-880GMA-USB3 (rev. 3.1) 23 690 Ft

[link]

2011. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az alaplap nem jó a későbbi Bulldozer proci váltásra.


GIGABYTE GA-870A-USB3

[link]

2011. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Ha nem jó, akkor elárulnád miért van az AM3+ kategóriában és miért van odaírva a támogatás, a hivatalos honlapon ??


[link]


Amúgy mint látod az előző hardver verzió is kompatibilis, csak 1-2 alaplapi szolgáltatás nem működik még, ha Buldozer procit használsz benne (gondolom BIOS frissítéssel ezt is orvosolni fogják):


[link]

2011. máj. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezek mind nagyon is megfelelnének:)

Igazából még el sem gondolkoztam Bulldozer procin, de ahogy elnézem a paramétereit, rakétakilövő állomást is üzemeltethetnék vele a kertben, erre pedig talán egyenlőre nem lesz szükségem.. Persze a jövő bármit hozhat:) Úgyhogy külön jó pont, ha az alaplap alkalmas rá, szerintem ezt akkor belekalkulálom a vásárlásba. No meg azért kivárom a megjelenésüket, megnézem milyen árban lesznek, és talán a Phenomok árát is leszorítják kicsit.. Tuningolni nem valószínű, hogy fogok (mostanában biztos nem), hanem azért a magfeloldással bepróbálkoznék majd, hátha..

Köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak, elég tanácstalan lennék nélkülük:(

2011. máj. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!