Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hálózati kártya hiba?

Hálózati kártya hiba?

Figyelt kérdés

Mostanság szakadozik a netem, szerelő kétszer volt kint, azt mondta mást már nem tud csinálni (persze olyankor soha nem szakad, amikor kijön, kb már engem néznek hülyének, hogy szórakozásból hívom ki őket mindig...)szóval ha modem és szűrő csere után (telefonos netnél az a kis doboz) szakad továbbra is, akkor hálózati kártya hiba. Szerintetek?

Egyébként annyira nem értek hozzá, de nekem integrált alaplapom van, tehát ha rossz a hálózatim valóban, akkor dobhatom az egész alaplapot, vagy lehet egy új kártyát beszerelni pluszba, és kor a régit letiltom eszközkezelőben?

Mondjuk előbb újra kéne húzni a gépet, hátha csak bezavar valami, vagy mittomén bekaptam egy vírust stb...


Várom az ötleteket:)


2009. márc. 13. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyira nem értek hozzá, de azt tudom, hogy a kábelekkel is lehet gond. Esetleg ha van otthon kábeled, akkor azt is teszteld.

Hálókártyát lehet még egyet betenni, nekem hangkártyából van kettő.

2009. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hálókártya max. 2000Ft. De előfordulhat, hogy vírus/spyware program miatt szakad a neted. Futtass végig egy Spybotot meg egy víruskeresőt. Ha nem találnak semmit, akkor ruházz be egy olcsó hálókártyára. Sima Realtek 8139 alapú megteszi, azt telepíteni se nagyon kell, és ha van jó üzlet a közelben, ott 1000Ft körül is megkapod. A régit ilyenkor érdemes Eszközkezelőben tiltani, de mégjobb, ha egyenesen BIOS-ban tiltod le.
2009. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként az a kártya van a gépemben amit írtál(Realtek 8139) 3 évig semmi gond nem volt vele, csak mostanában. Akkor megint vegyek ilyet bele?

2009. márc. 13. 14:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Lehet, h az SP3 csinál vele vmit, nézd meg, h működik-e a kártya egy másik gépen. Ha ott se, akk a kártya szar, ha igen, akk az SP3, ha nem oldotta meg a problémát, akk bocsi:D, de jobbat nem tok. Max. próbáld ki egy másik kártyával, csökkentett módban indíts víruskeresést, illetve vidd el egy másik szerelőhöz!

2009. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!