Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen SSD-t vegyek?

Milyen SSD-t vegyek?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem hogy a leendő gépembe majd SSD-t veszek az Oprendszernek és külön HDD-n meg tárolom az adatokat, de nem tudom hogy most milyen SSD-t vegyek?


Árban 20-25 ezer között gondolkozom.

Köszönöm.


2011. máj. 16. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyiért szerintem semmilyent se, legalábbis olyant ne ami nem támogatja a TRIM-et hardveresen, az nagyon le tud lassulni egy idő után. Ami meg támogatja az most még drága, várj vele még kb egy évet addig is jobban jársz mondjuk egy 7200as HDD vel vagy esetleg ha nem laptopba kell akkor egy 10.000rmp is akad ha megtalálod.

Létezik egy hibrid SSD HDD ami elméletileg mindent automatikusan csinál - sosem próbáltam, de olvass utána esetleg: Seagate Mommentus néven fut.

2011. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
van link is [link]
2011. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az írási-, olvasási sebességét mindenképpen nézd meg. 20-25-ért szerintem most még pont nem lehet olyat venni, ami legyőzi a jobb winyókat. Annyiért csak akkor éri meg, ha mindenképpen halk, kicsi, nem melegedő cucc kell. De ennyi pénzért szerintem most még a winyó jobban megéri sebesség szempontjából is, sőt még olcsóbb is.
2011. máj. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
HDD-t is veszek, Az SSD az csak a rendszernek kéne, hogy gyorsan bekapcsoljon a gép és felálljon a rendszer, programokat meg játékokat a vinyón tárolnám. Az SSD-n csak a rendszer, nero, böngésző, msn, levelező, office, demon tools lenne csak minden más a vinyón. Esetleg segítenétek kiválasztani egy olyat ami árban és sebességben is elfogadható? Am amit linkeltem támogatja a TRIM-et, utána jártam, egy PH tesztben benne volt, hogy támogatja, csak sebességek nem voltak. Ipon-ról kérnék linket! Köszi!
2011. máj. 17. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A winyók olyan 150 MB/s-al tudnak írni, olvasni, kb ez a viszonyítási alap.
2011. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!