Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Detecting IDE Drivers! Miért...

Detecting IDE Drivers! Miért írta ki ezt a gép?

Figyelt kérdés

Volt 2 lehetőség:

1. hogy megnyomom az ALT+F2, akkor elkezdte ellenőrizni a memóriát, és kiírta hogy Detecting IDE Drivers...Amikor ezt kiírta akkor egy kis idő elteltével elkezdett kattogni valami.

Közben még kiírta alul hogy, asszem: Loading AWDFLASH.EXE Please wait! Az az AWDFLASH.EXE mi lehet?

Én a vinyóra gondoltam, hogy az kattogott, mert már elég régi. Kb.6-7éves Samsung 80GB.


2. Hogy nyomjam meg a DEL gombot, és akkor odament a BIOSba!


De végül kikapcsoltam a gépet majd be, és akkor belépett az op rendszerbe! De azért ez figyelmeztető jel!


Meg van olyan sokszor hogy belépek az op rendszerbe, és azonnal le is fagy, és reset! Ez miért lehet? Újratelepítés megoldhatja a problémát?


Szerintetek mi lehet a probléma?


2011. máj. 15. 13:12
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
68%

A Detecting IDE Drivers, az IDE csatolású meghajtók inicializációs folyamata (merevlemez, Optikai meghajtó stb).

Ha ennél beragad a gép, az lehet ezen eszközök fizikai hibája, de érintkezési hiba is.

A AWDFLASH.EXE az Award BIOS -ok flash -elő programja, gondolom az ALT+F2 -re akart volna betöltődni, azt hitte BIOS -t akarsz frissíteni.

2011. máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
Szóval a megérzésed helyes, a vinyónál kell keresni a hibát. Talán elég lehet a kábeleket megmozgatni vagy adatkábelt cserélni. De a merevlemez csere is nagyon sanszos.
2011. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél!


Ilyen idős gépbe érdemes új vinyót venni? Úgy értem hogy egyáltalán venni?! 2004-ben lett vásárolva úgy emlékszek!

Apumék használják netre, arra még jó! :)

2011. máj. 17. 23:03
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
Igen, de csak használtan. 3-4 eFt -nál nem érdemes már többet költeni egy ilyen régi konfigra.
2011. máj. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A használt tuti jó lesz? Mert egyik haverom is vett egy használtat, és pár hét után beszart! :/
2011. máj. 20. 00:51
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Van olyan használt alkatrész kereskedő, aki vállal pár hónap garanciát.

Újonnan még egy kisebb IDE -s vinyó is 12 eFt. Az egész géped nem ér annyit.

2011. máj. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem :)


De azért nem szar gépről van szó! A Fifa 08 megy rajta maxon! :) Az NFS Pro Street Lowon! De értem én, akkor megpróbálom használtan! Köszönöm szépen a segítséget! :)

2011. máj. 21. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!