Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom megosztani a...

Miért nem tudom megosztani a netet?

Figyelt kérdés

A t-online szolgáltatónál volt net előfizetésem. A modem után betettem egy routert(3com OfficeConnect 16 port Dual Speed Switch plus) Ebből ment a két gépre külön-külön a net. Mindkét gépen megadtam a felhasználónév-jelszó párost és tökéletesen működött a net.

A mostani egy kábeltévé+telefon+net előfizetés, de egyszerűen képtelen vagyok beállítani, hogy mindkét gépen legyen netem. Itt nincs semmi felhasználónév+jelszó.

Lehet, hogy ezt nem is tudom megosztani?


2009. márc. 12. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem Fibernetes van, oda sem kell semmi, és annyit kellett csinálnom, hogy annak a gépnek a MAC számát, amelyre bekötötték a netet, le kellett klónoztatnom a routerrel. Igy a routert ismeri fel annak a gépnek. Onnantól kezdve akármit dughatok a routerbe, ő majd kiosztja az IP címeket automatice.
2009. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ezt a klónoztatást hogy tudom megcsinálni?

Ehhez a switch routerhez nincs semmi papírom, jelszavam, semmim. Egy cég megszűnésekor adták, csak úgy ingyen, mert az épületet lebontották.r

2009. márc. 12. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán, ha megírnád a típusát annak, amivel osztani akarod, közelebb vihetünk a megoldáshoz :)
2009. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megírta a típusát ott van fent: (3com OfficeConnect 16 port Dual Speed Switch plus)EGyébként ez nem csak switch? Router is?
2009. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez router-e vagy sem, de a t-online előfizetéssel D-link modemmel és ezzel a Switchel simán ment mindkét gépen a net.

Most egy Thomson THG540-es modem van.

2009. márc. 12. 14:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Itt egy link a switchez, pont ez van nekem is.

[link]

2009. márc. 13. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!