Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Phenom II X2 560 feloldhat...

AMD Phenom II X2 560 feloldható magok?

Figyelt kérdés

Kis technikai segítséget szeretnék kérni, új PC vásárlás előtt állok, úgy döntöttem AMD-re váltok, de nem igazán vagyok tapasztalt a témában. Athlon és Phenom között vacilláltam, a jelenlegi állás szerint a Phenom áll nyerésre. Kérdéseim tehát:

1. Melyiket érdemes venni? Miben nyilvánul meg a különbség? Ugyanannyit használnám játékra mint pl. videóvágásra, tömörítésre, az időm nagyobb részében viszont sima netezésre.

2. Mennyire valószínű, hogy feloldhatnék egy kétmagoson még 1-2 magot? Sokkal nagyobb előnnyel jár, ha 3-4 magos procit vennék inkább?

3. Milyen alaplap alkalmas rá, hogy a feloldással próbálkozzam? (SATA-III, DDR3 és USB3 legyen rajta). Nagyon örülnék, ha tudnátok nekem ajánlani valamit!

Olyan PC-t akarok összehozni, ami bár nem egetverően profi, de még évekig nem lesz bajom azzal, hogy valami nem kompatibilis vagy nem fut rajta.

Nagyon köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 13. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél egy AMD Phenom II X4 955- vagy 965-öt

a 955 csak egy 5össel a 965 meg egy 8assal drágább. de + 2 mag ott is van.

2011. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valójában ez a verzió még eszembe sem jutott (hogy x4 esetében is ott van a plusz 2 mag..) Lehet, hogy rászánom azt a plusz összeget. Kérdés, hogy kihasználom-e egyáltalán az előnyeit..?


Ettől függetlenül még mindig kérdezném, van valamilyen megkülönböztető jelzése az ezt támogató alaplapoknak?

2011. máj. 13. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért váltanál AMD-re ha videóvágásra, tömörítésre használod a géped. Sokkal jobb választás erre a célra az Intel Core i3-2100 3.1GHz LGA1155 Processzor.


Intel Core i3-2100 3100Mhz 3MB LGA1155 Box 24 975 Ft

[link]

2011. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ASUS P8H61-M LE/USB3 R3.0 alaplap 17 580 Ft

[link]

2011. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
most nem mondod komolyan h az Intel I3-2100 jobb mint az AMD X4 955? SOSE :D
2011. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már kiműveltem magam alaplap ügyben, szóval nagyjából tudom, mifélét szereznék egy Phenom II x4 mellé..:)

Mivel én tényleg elég vegyesen használom mindenfélére a gépem, szerintem egy Intelből és AMD-ből is össze tudnék rakni megfelelő konfigurációt, de valahogy ár/érték/lehetőség szempontból most az AMD-be bolondultam bele.. Eddig Intelem volt, és minden ismerősömnek ez van, szeretnék valami (számomra) újat kipróbálni!

Nagyon valószínű, hogy sosem fogok teljes mértékben kihasználni egy 4 magos CPU-t pl, de ha csak 20-30e különbség van egy megfelelő és egy szuperebb gép között, akkor inkább az utóbbit választom, mert elég ritkán jutok el teljes PC cseréig anyagilag, és bízom benne hogy újabb 4-5 évig nem lesz problémám azzal, hogy nem fut rajta valami vagy nem elégséges a teljesítménye. (Közben persze még elég sok dolog változhat, és szeretném ha mindenre alkalmas lenne a gépem..) Később még mindig eladhatom vagy lepasszolhatom a családnak, mert az igényeiket még akkor is kielégíti..

Úgyhogy köszönöm a tippet, de szerintem én még mindig AMD-re gyűjtök:)

2011. máj. 14. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!