Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyát vennék, és jó...

Új videókártyát vennék, és jó lenne tudni, hogy a mostani tápom elég lesz-e hozzá?

Figyelt kérdés
A gépemben jelenleg egy 400W-os táp van és régebben 8800GT tipusú videókártya volt, ami papír szerint 105W-t zabált és probléma nélkül ment vele a gép. A gépben az átlagos dolgok vannak, ha netán szükséges info lenne a válasz adáshoz, hsz-ben megírom. Most egy GTX260-as tipusú kártyát tervezek beszerezni, ami már 200W-t fog szívni. Nos, a kérdés, hogy ez elég lesz-e, vagy necces lesz?
2011. máj. 12. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg lesz, nekem i3-as procihoz, hd5830-hoz, 4 giga ram, stb-hez van 400W, es eleg.
2011. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A táp pontos márkája, típusa kéne illetve, hogy milyen proci van mellé!
2011. máj. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a procim: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz, 2992 Mhz, 2 mag, 2 logikai processzor

a tápom: Eurocase ATX-400 JSP

2011. máj. 13. 08:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem az adatait, látom, hogy 1 db 12V ága vagyon ennek a tápnak, ami szerintem előny is ha kellően erős (a több ágra bontott 12V tápoknál az összterhelhetőséggel nem is szokott baj lenni, de egy kifejezetten nagy fogyasztású vga túllépheti az ágankénti maximumot). Azért is lovagolok a 12V-on mert ma már a legtöbb alkatrész onnan kér enni, a két fő fogyasztónk a CPU és a VGA is. A fent megnevezett tápnak 1db 12V ága 24A leadására képes, azaz 288W maximum. A táp minősége megint csak sokat számít, mert nem mindegy, hogy ezt az értéket huzamosan is leadja (sőt egy kis többletet is elvisel) vagy pukkan. Ahogy nézem ATX 2.03 szabványnak tesz eleget, ami nem feltétlenül baj, hiszen már ezeknél is a 12V-on van a fő hangsúly, de például a PCIe 6 tűs csati a 2.1 verzióktól érhető el, a 2.2 már elvileg 8 tűs vagy 2db 6 tűs PCIe csatit is támogathat. A legújabb 2.3 szabvány már 80% hatásfokot ajánl és nem határozza meg a 12V ág(ak) maximumát.

A GTX 260-nak 182W a TDP-je, míg az E8400-nek 65W. Ha nincs tuning meg feszültségemelés akkor ők ketten elméletileg akár 247W-t is bekajálhatnak 12V-ról. 12V ágról esznek még a vinyók is (nagyjából 7-8W fejenként) illetve a rendszerhűtő ventilátorok is....valakitől hallottam, hogy talán már a RAM-ok is onnan kérnek, de ez nem biztos (normálisan a 3,3V-ról kajznak/tak). Ha még számolok 2 vinyót és 2 rendszerhűtőt (2-3W fejenként), akkor nagyjából még 20W-t rádobhatunk, így lesz 267W, ami már közel van a 288-hoz, viszont ha jó a táp minősége, akkor ezt elbírja, főleg mivel gyakorlatban nem nagyon vagy csak ritkán kell ilyen teljesítményt leadnia (ha a TDP nem átlagfogyasztásként van meghatározva, hanem rendesem maximum érték).

Ha szeretnél egy jó tápot, akkor a Corsair CX400 W egysége vígan ajánlható, hiszen remek sea sonic belsővel rendelkezik, nagyon halk, jó hatásfokú és annak is 1db 12V ága vagyon, de 30A-t képes rajta leadni (360W). Mondjuk csak 1 db 6 tűs PCIe csatlakozóval rendelkezik.

A lényeg a lényeg...ha a tápod korrektül le tudja adni azt, amit ráírtak, akkor elég lehet (max kicsit felhangosodik játék meg bencsmárk közben), de én később azért dobnék alá egy modernebb és erősebb cuccot is, úgy hogy egy jövőbeni CPU fejlesztést és/vagy tuningot is beleszámolnék...

2011. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utólag módosult a terv, nem gtx260-am lesz, hanem HD5830, ami elvileg még kevesebbet is eszik

a táppal meg vagyok elégedve, eddig nem volt semmi hírtelen, indokolatlan leállás vagy fagyás az elmúlt 3 évben, az előző videókártyám is valószínűleg azért halt meg mert gyenge volt a hűtése

köszönöm a pontos, precíz és alapos válaszodat, ritka és megbecsülendő az ilyen válaszadó :D

2011. máj. 13. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!