Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki lehet cserélni két hasonló...

Csontikukacka kérdése:

Ki lehet cserélni két hasonló acer laptop processzorát?

Figyelt kérdés
Van egy acer laptopom és vettem egy másikat alkatrésznek ami alaplaphibás. azt szeretném tudni hogy az acer aspire 5310 gépbe bele tehetem e az acer acpire 5720 processzorát. sajnos nem tudom hogy milyen foglalata van egyiknek sem. most egy 1700mhz-es intel celeron van benne és beleszeretnék tenni egy 2000mhz-es kétmagos procit
2011. máj. 11. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy nem lesz jó, de az az igazság, hogy ha nincs elég tudásod ahhoz, hogy ezt eldöntsd, akkor nem értem, miért akarsz hozzányúlni? Miért nem viszed szervízbe?!
2011. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a foglalat egyezne is, amit kétlek, nem kezelné a chipset. Felesleges volt megvenned a hibásat.
2011. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lásd milyen rendes vagyok, megnéztem neked a két procit. Az előbbi socket M a másik socket P foglalatú, de egyértelmű választ nem találtam a neten a kérdésedre. Elvileg socket M támogatja a T7-es szériát (wikipedia szerint).
2011. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen a vinyó, ram, kasi és meghajtó miatt vettem mert az mind jó az enyémbe. tisztába vagyok az én gépem foglalatával és értek hozzá annyira hogy ki bírjam cserélni csak azt nem tudom hogy az 5720-nak milyen a foglalata
2011. máj. 11. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig én: [link]

A hibás 5720-nak elvileg T7300 cpu-ja van. Wiki szerint ezt pont nem támogatja a Socket M...tehát új alaplapot kell venned bele

2011. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól van, ha te mondod hogy értesz hozzá, akkor jól van. Én arra gondoltam, hogyha nem bírtad ezt kigooglezni, akkor túlságosan nem érthetsz hozzá...
2011. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nah! most kaptam kézhez a hibás gépet és socket M foglalata van Intel Pentium Dual CPU T2370 1.73Ghz. ezt bele lehet tenni?
2011. máj. 15. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!