Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ne külső merevlemezt...

Ha ne külső merevlemezt vegyek, akkor vegyek asztalit?

Figyelt kérdés

Felfedeztem az asztali merevlemezeket. Eléggé tetszenek. Sok mindent tudnák rájuk "pakolni". Nem akarom hordozni, egy Fujitsu Siemens géphez szeretném csatlakoztatni. Szeretnék letöltött torrenteket azonnal oda menteni, esetleg néhány filmet rárakni, és fontos lenne a munkámhoz is. Dokumentumokat is szeretnék rajta tárolni.

Azt írják, az asztali merevlemezek gyorsak. Tényleg így van? Van valakinek tapasztalata az asztali merevlemezekkel kapcsolatban? Csak a Verbatim gyárt ilyet? És csak USB 3.0-ás változat van?

Tudom, túl sok a kérdés, de ez fontos lenne, mert a külső merevlemez "állítólag" nagyon lassú, és én nem szeretek annyira várni.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 10. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden külső merevlemez, ami nem a gépben van, így az asztali is.

Az, hogy mennyit tudsz rátenni, az a méretétől függ.

Valószínűleg lassabb lesz, mint a belső.


Én azt javaslom, ha sokat hordozni nem akarod, akkor belső merevlemezt vegyél.

2011. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Varázsló válasza:

Szia.

Az hogy milyen gyors,a gyátótól függ,jómagam is szeretem az asztali (hozdozható) HDD-t.

Sok féle cég gyártja.

2011. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mi az hogy csak 3.0-ás van?

örülj neki....ha van a gépeden 3.0-s usb port és arra csatlakoztatod akkor 10x gyorsabb lesz a 2.0-nál...

elvileg a 3.0-ás magas fordulatszámú külső vinyókkal még játszani is lehet minden lag nélkül..

2011. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a 3.0 -ás külső gyorsabb lesz egyesek belső vinyóinál...
2011. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Panda Péter ***** válasza:
utolsó: na azt ne mondd, hogy a SATA2 szabvány 6GBit/s-os átviteli sebessége olyan sok asztali vinyónál korlátozó tényező lenne...
2011. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

miért lenne korlátozó tényező?

nem erről volt szó...

2011. máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

23:48-as válaszoló: Csak USB 2.0-ás csatlakozó van a gépemben. Ezért nem jó a 3.0-ás. :(

Különben életem során lehet, hogy lesz (sőt biztos), hogy valamikor hordoznom kell a cuccokat. De leginkább folyamatos tárolásra használnám. De ha ne külsőt vegyek, min tároljam nagyobb adataimat?

2011. máj. 11. 12:26
 8/10 Panda Péter ***** válasza:
mondjuk egy belső vinyón?
2011. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg belső vinyót fogok venni... Majd meglátjuk!
2011. máj. 11. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
XD
2011. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!