Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan osszam meg wifin az...

Hogyan osszam meg wifin az amúgy hálózatba már bekötött nyomtatót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy 5 gépből álló hálózat. Az egyikre rá van kötve egy 1020-as nyomtató. A többiek is erre nyomtatnak, szóval meg van osztva. Bekötöttem a minap egy Linksys WRT54G-t, amin lehet netezni kábelek nélkül végre. Ugyanazt a kábelt dugtam bele, mint ami egy olyan gépben volt, ami már tudott nyomtatni. Mit és hol kell beállítani, hogy wifin is működjön a nyomtató? A válaszokat nagyon köszönjük.
2009. márc. 11. 07:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hová kötötted be a wifis routert, és milyen a hálózat felépítése most. Ha az 5 gép egy routeren (switchen) van, és te most oda bekötötted a Linksys WAN portját, mintha +1 gép lenne, akkor a wifis hálózat egy alhálózat lesz. IP cím alapján el tudod érni a felsőbb hálózatot, pl \\192.168.1.2 (2x backslash lenne az elején, ha elrontja a rendszer). A wifis gép(ek)en nyomtató hozzáadása, hálózati nyomtató, nyomtató tallózása, és a kis szövegdobozba elkezded beírni a fenti módon annak a gépnek az IP-jét, amin a nyomtató van. Utána, ha vársz 1-2mp-et, akkor már ki fogja írni a nyomtatót, ki fogod tudni választani. Sajnos hálózati név alapján szinte biztos, hogy nem fog működni.

Ha a Linksys LAN portjába dugtad a kábelt, az nem jó megoldás.

2009. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha viszont a meglévő routert cserélted le, azaz kiiktattad a régit, és most egy új van helyette, akkor a hálózati nyomtatás ugyanúgy működik, mint előtte. Azaz add hozzá hálózati nyomtatóként a nyomtatót, a nyomtató tallózásánál keresd meg azt a gépet, amelyiken "rajta csücsül" a nyomtató.


Szerintem sokkal reálisabb, hogy cserélted az előzőt, mint az előttem szóló által mondott, a régi router egy portjára való bekötés. Persze, ha az az igaz, akkor aszerint járj el, de ott lehet, hogy állítani kell a routeren, hogy el tudd érni az alhálózatból a főhálózat más gépeit is.

2009. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!