Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Athlon II X3 450 vagy Phenom...

Athlon II X3 450 vagy Phenom II X2 555 BE?

Figyelt kérdés
A két proci közül kéne választni. Nincs nagyon sok pénzem és ha csak kisebb teljesítméy (vagy esetleg semmien) visszaesés lenne az X2-vel szemben akkor inkább az A. X3-mat venném meg, de az X2-re is van még pénzem. A VGA már megvan: HD 5830. Játékra kéne: GTA 4, Mafia 2, Farcry 1-2, CoD-ok.
2011. máj. 9. 16:47
 1/6 attee0002 válasza:
a számítástechnikában nem az igazi szám a 3 (szerintem), de nem ez a lényeg. a phenomban sokkal nagyobb a cache (6 MB) míg az athlonban csak 512 kb. magyarán jobban megéri a phenom.
2011. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen, mer 3 magot 4-ből érik el (tudom, ki nem tudja...)

volt ahol azt olvastam, hogy a 3 magnak több a haszna, mint a nagyobb cache-nek

2011. máj. 9. 20:37
 3/6 attee0002 válasza:
Igen, de ha szerencsejátékos vagy, és megfelelő az alaplapod, akkor megkockáztathatod azt is, hogy feloldod a letiltott magokat. Az egyik haverom épp mostanában vett egy 2 magos phenomot, és fel tudtuk oldani a letiltott magokat, így lett egy 4 magos processzora 2 magos áron. Viszont nem biztos, hogy annál a processzornál is lehetséges, amit pont megkapsz. Ha érdekel a téma, itt részletesen olvashatsz róla: [link]
2011. máj. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jatekra szerintem jobb a Phenom II X2, mivel nagyobb a cache merete, a 3. magot meg nem sok jatek hasznaja ki. Ha meg szerencsejatekos szemszogbol nezed, tobbet lehet vele nyerni, mert jo esetben egy Phenom II X4-ed lehet, vagyis AMD vonalon majdnem csucskategoria.
2011. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor azt hiszem a phenomot veszem meg. Ez a z alaplap jó magfeloldáshoz: ASRock M3A UCC. Olvastam, hogy UCC-s alaplap kell erre (Unlock CPU Core). De olyat is olvastam, hogy az ASRock UCC-s deszkák pont nem jók rá. Akkor most mi a helyzet?
2011. máj. 11. 16:46
 6/6 attee0002 válasza:

A magok feloldása függ az alaplap chipsetétől, azt hiszem a 780-as és az afölötti chipsettel ellátott alaplapok tudnak magot feloldani.


De az UCC-osok az ASRock weboldala szerint is tudnak feloldani: [link]

2011. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!