Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicsit nagy overclocking?

Kicsit nagy overclocking?

Figyelt kérdés

A processzorom 133 helyett 166-on működik, hogy css-be több legyen az fps-em. 3.06ghz-ről 3.82ghz-re változik

Intel Pentium 4 524 3.06ghz processzor, gyári hűtővel


2011. máj. 9. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Röcidül az élettartam, egyébként nem lenne hülyeség ám közölni, hogy ezt milyen hőmérsékleten bírja.
2011. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt alapfeszültségen tudja és stabil is maradt, akkor szerintem nincs nagy gáz...érdemes lenne kitesztelni (hőmérséklet, feszültségek figyelése és izzasztó programok futtatása legalább egy órán át...pl orthos, prime95 stb). Ha feszültségemelés is történt, akkor a gyári ventilátor mindenképpen cserélendő, de az alaplap/tápegység milyensége sem mindegy.
2011. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
25%-os overclocking, a windows élményindexem két tízeddel jobb csak, szerintem nem parás, meg stabilan működik hetek óta, csak a VGA-m szarakodik, valószínűleg a VGA azért mert PCIE x16-os helyett x4-en működik (alaplap miatt)
2011. máj. 9. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:
A PCIe feszültséget ugye nem húztad túl (alapból 100MHz)?!
2011. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

PCIe órajelet akartam írni...bocsi :)

Illetve a RAM-ra is fegyelni kell, ha emeled az fsb-t...

2011. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
régebben túlhúztam a PCI-e feszültséget is és nem történt semmi extra
2011. máj. 9. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb ennyit húztam én is, bár a feszültségen növelni kellett. Hőmérséklet, minden rendben volt, aztán egyszer csak fél év után az alaplapon kis égésnyomok jelentek meg és el sem indult. Remélem neked több szerencséd lesz:)
2011. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 25%-os oc-t meg az en procim is birja... Az igazan szep a 30% folott kezdodik, de ahoz mar edemes normalis huto, es igen, az legtobbszor igenyli a feszultseg emelest (Es a fesz emeles roviditi a cpu eletet, nem a alap oc, minden hiresztelessel ellentetben...)
2011. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az a vicces a feszültség nem magasabb
2011. máj. 11. 13:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én 2,6-os dual core-om is 3,4-en megy. Hőmérséklet nem változott. Mondjuk én vettem rá egy cooler master hyper tx3-as hűtőt.

Egyébként az alaplapomon(MSI P42-C31) van 3 mikrokapcsoló OC switch néven, amivel egyszerűen lehet az FSB-t állítani.

2011. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!