Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit javasoltok erre a szerverk...

Mit javasoltok erre a szerverkérdésre?

Figyelt kérdés

A konfiguráció: Pentium IV 2.4 Ghz-es Windows 2003-as szerver 1 GB RAM-mal gép 4 db RAID-be kötött winchesterrel. Fájlszerverként használjuk.

Egy reggel úgy találtam, hogy sípol, és újraindításra is csak ezt folytatja. Az ezt megelőző este beállítottam egy másik gépen a Cobian backupot, hogy a szerverről mentsen egy 2TB-os külső MyBook winchesterre.

Az adatok 90%-át átmentette, és voltak korábbi mentések is, ezért adatok nem vesztek el nagyon.

Mivel nem értek nagyon a RAID konfigurálásához/használatához, ezért nem tudtam visszaállítani az adatokat (már ha ez volt a problémája), és a RAID-et kezelő menüben egy olyan pontot választottam, amitől gyakorlatilag, ha jól értem újraformáztam a vinyókat. Az eset után újra tudtam telepíteni a Windows 2003-mat, és most elvileg működik a gép, de nem merem betenni, egy lehetséges újbóli elszállás miatt. A kérdésem az, hogy a fentiek alapján szerintetek mi volt a probléma? A szervernek hűtéssel voltak korábban problémái, a lehalás után a hűtőt újrazsíroztuk és visszatettük, most elvileg jó. Ilyenekre gondoltam, mint: túl lassúak a winchesterek benne, és nem bírták olyan gyorsan a biztonsági mentést, lassú belső hálózat (bár ezt nem gondolom). Vegyek bele újabb, gyorsabb vinyókat, vagy mit javasoltok? (Mindenképp növelni akarnám a tárolókapacitását, ha üzembe helyezem. Nem vagyok szakértő, amit tudok, azt gyakorlatból, néha fájdalmasan tanultam meg számítógépekről, de nem is vagyok elveszett. Szeretném újra üzembe helyezni, de nem akarok több lehalást. Előre köszönöm a javaslatokat.


2011. máj. 8. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Kerdes: miert van raid, ha "nem ertesz hozza"?

Azert kerdem, mert a raid lenyege a biztonsag novelese lenne (elsodlegesen) de az itt nem teljesul.

Amire en gondolok: Valoszinuleg melegedes, megpedig a benne levo 4! ide(?) disk miatt - ugyanis azok durva melegedest tudnak produkalni komoly terheles alatt.


Amit en tanacsolok: egy gyors (sata2-es "alap" vinyo) es egy kulso mentes (ami lehet egy "csoffadt kulso usb" vinyo is).

Rengeteg gondot megsporolnal, es nem hiszem, hogy komolyabb dologra szukseged lenne. (Illetve gondolkodnak a os lecserelesen is, de ez mar a "sajat hulyeseg" )

2011. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért van RAID, mert "örököltem" a gépet valakitől. Sajnos ő sem értett hozzá, annyit tudott, hogy "így biztonságos". Szóval nem én ruháztam be rá. Igen, a melegedéses dolgot el tudom képzelni. IDE lemezek, igen.

Esetleg bármilyen javaslat, hogy ha meg akarnám tanulni, hogyan is kell használni a RAID-et, azt milyen forrásból vegyem? A wikipédiás leírások nekem túl magasak, de ha angolul van a forrás, az nem probléma. Megfontolom a SATA2-es vinyót is, köszi a tanácsot.

2011. máj. 8. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!