Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó teljesítményű laptop?

NagyD1990 kérdése:

Ez jó teljesítményű laptop?

Figyelt kérdés

Processzor:AMD phenom 2 quad-core N970 (2,2ghz, 2mb L2Cache)

vga: amd mobility radeon hd6650m 1gb

memória: 4gb ddr3


2011. máj. 7. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, Az AMD procik sokat fogyasztanak, Inteleset válassz.

Core2 Duo vagy i3.

2011. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:

jó teljesítményű, de felesleges a 4 mag játékra (laptopban).

én inkább egy core i3/i5 alapú notit javaslok, core2 duot viszont már nem (elavlut).

illetve tartom magam azon véleményemhez hogy a játék alapvetően nem játékra való.

2011. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg nem értek egyet, mert véleményem szerint a játék alapvetően a játékra való.
2011. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem laptopba i3-i5-i7 intel procit válassz!
2011. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Panda Péter ***** válasza:
laptopot akartam írni, kösz hogy belekötöttél.
2011. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Talán media markt újságban volt ilyen laptop akcióban, nem arról a Packard Bellről van szó?


Amúgy alapvetően laptopok között ez egy jó teljesítményű. Az sem igaz, hogy az AMD laptop procik ma is túl sokat fogyasztanának, mert pl. egy AMD p320-as konfig átlagos aksi időben veri a hasonló t3500-ast. Ugyanakkor ez a proci ezzel a videokártyával biztosan rengeteget eszik. Eleve nem érdemes 4 magos procit venni laptopba, érdemes összevetni a fogyasztását a 2 magossal. A másik, hogy míg p320-t3500 szintjén még versenyez az AMD és az Intel, ezen a szinten már nem, jól párhuzamosítható feladatoknál természetesen ez a proci leveri a 2 magos inteleket, de a legtöbb feladatnál alulmarad a 2 magos i3 vagy i5 procikhoz képest. Nézd meg pl. az 1 magon futó superpi tesztet, egy Intel t4500 vagy egy Intel p6100 is leveri bőven, pedig azok belépő kategóriás laptopban szoktak lenni. És ami a legfontosabb, ebben a prociban csak 4*512 Kb L2 cache van, és nincs L3 cache, míg egy Intel p6100-ban vagy egy i3-ban 3 Mb harmadszintű van. Ez nagyon sok feladatnál nem keveset számít.


Szóval lényegében ez a laptop jól párhuzamosítható feladatoknál minden 2 magos laptop procit megverne, de gyakorlatban egy jó 2 magos jobb, a 4 magos laptop i7-hez képest pedig nevetségesen gyenge. A fogyasztása meg tetemes, tippre 4400 mAH-s aksival ez a laptop olyan 1,5 órát bírná átlagosan, míg egy i3-as 2 magos procival ez 4 óra közelében lenne.

2011. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval ez a proci lényegében egy kb. 1 Ghz-el csökkentett teljesítményű Athlon 2 X4, a Phenom név félrevezető.
2011. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. akkor mindenképp intel processzoros laptopot veszek. nekem azt tanácsolták hogy asust vegyek, bár annál meg a gamer laptop nagyon drága.
2011. máj. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!