Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Xbox 360 Slim vagy Playstation 3?

Xbox 360 Slim vagy Playstation 3?

Figyelt kérdés
Alkatrészileg melyik a jobb (minőségibb) ?
2011. ápr. 30. 18:28
 1/9 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Nekem van xbox is meg ps3-is személy szerint jobban kedvelem a ps3-at az exclusive címek sokkal jobban ps3-ra ja és a ps3 kicsit erősebb mint az xbox. 14/f
2011. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 VODKA0710 ***** válasza:
Hardware-ileg elvileg a PS3 erősebb. 8 magos a processzor (amiből furcsa mód 1-et "még" nem használnak), ezzel szemben az XBox csak 3 magos. De ezenkívül más nagy külömbségről nem tudok. Amelyik játék megjelenik mindkét platformra, valószínűleg ugyanolyan minőségű képet ad mindkét konzol.
2011. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elozo


Azert nem teljesen vagy kepben.

Allitolag hardverben jobb a box, a PS3 csak processzorban jobb, de azt mondjak hogy ram meg vga meg gpu teren box jobb, ezt nem tudom, nem neztem utana, mert nem erdekel a tema.

Es a multiplatform cimek (tehat ami mindket konzolra megjelennek) altalaban a box-on szebbek, mert legtobbszor az a fo platform, amin keszitik a jatekot, es azt portoljak ps3-ra, es ha leszarja a fejleszto, hogy milyen a port, akkor ps3-on gyakran nem valami szep.

De en meg ps3-on (mert ps3-mam van, ha jol latom meg nem irtam) jatszottam mar 4-5 multiplatform cimmel, es egyiket sem mondtam volna csunyanak, vagy legalabb is nem volt nagy kulonbseg.


Multiplatform cimektol eltekintve a PS3 mindenben jobb, es 2011-ben hulyeseg boxot venni.

A PS3-nak minosegibb is az osszes alkatresze (Sony vs Microsoft, egyertelmu), es meg ha gyengebb is a hardvere, jobban optimalizalt (PS2 vs Xbox Classic-nal is ez volt), es ez miatt az exkluziv jatekok nem csak jatekmenetre, elmenyre jobb, hanem grafikaban is erosebb.

Meg ugye ott a blu-ray lejatszo, sokkal jobb/pontosabb/minosegibb joystick, ingyenes PSN (ha epp nem hackelik, de ez csak 1x fordult elo es utoljara), netbongeszo, multimedia kozpont az egesz, hirtelen ennyi jut eszembe.


Es hat ez a par jatek amit erdemes megemliteni

Metal Gear Solid, God of War, Killzone, Uncharted, Infamous, Resistance, Heavy Rain, Demons Soul, Ratcet n Clark (vagy Clank?), Motorstorm, Twisted Metal, The Last Guardian, Socom, Little Big Planet, Gran Turismo 5, Modnation Racers, es egyre jobb jatekok jonnek csak ki.

Meg ott a Move, ami ezerszer jobb (ha hardcore jatekos vagy, ha inkabb kutyasimogatos jatekok, akkor Kinect).


Viszont ha warezolni akarsz, akkor xbox jobban ajanlott

2011. máj. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló:

" Move, ami ezerszer jobb (ha hardcore jatekos vagy, ha inkabb kutyasimogatos jatekok, akkor Kinect)."


ez nagyin tetszett XD :D


és köszi a részletes elemzést :)

2011. máj. 1. 08:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudtam volna reszletesebbet is, de hajnali 1-kor csak ennyire futotta.


Amugy nagyon roviden osszefoglalva 3 alap dolgon mulhat, hogy mit valaszt egy ember

1) eredeti jatek vagy masolt (ha eredeti akkor ps3, ha nem akkor box)

2) exkluziv jatekok mennyisege/minosege (hat itt a ps3 vs xbox olyan, mint egy intel i7 vs pentium 2)

3) Move vs Kinect (itt meg ugye a fent emlitett kutyasimogatas vs frocsogo ver es agydarabok repulese)


Meg van most sok egyeb dolog, de talan ez a 3 legfontosabb.


PS3 legnagyobb hibaja, hogy neha lefagy (nekem 1 ev alatt kb 3x), de szerintem ez kibirhatobb, es akkor 362 napon keresztul meg van 1 jo konzolod

2011. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 VODKA0710 ***** válasza:
Most a PS3-ra se olyan túl bonyolult a nem eredeti játékokat futtatni. Van rá jailbreak, szinte minden androidos mobillal meg lehet csinálni. Csak USB-vel összekötöd, és megy is. Legalábbis az osztálytársamnál ment. :D
2011. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Jailbreak meg bonyolultnak is mondhato, azota mar meg fejlettebben fel lehet torni, de akkor is inkabb a box terulete a flash (mert ps3-ra mire lejon egy 40 gigas jatek nem keves ido, meg ha digi-s az ember akkor sem, meg 2 oldal letezik, ahol megfelelo mennyisegben megfelelo seederrel vannak jatekok, es oda eleg nehez bekerulni, mig boxon 5-6 gigat le kell kapni es tobb ezer seeder szokott lenni kb minden oldalon
2011. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem érdemesebb megvenni eredetiben PS3-ra a játékokat. ha nem is minden nap vesz az ember de legalább megköszöni a fejlesztők munkáját :)
2011. máj. 1. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat megkoszoni, de nem olyan nagy mertekben, egy 13000 ft-os jatek arabol kb 1000 ft jut csak a keszitonek, a tobbi a kiadonak megy, es az allamnak, mert ugye ok semmit sem csinaltak kb, es arra tobb penz kell, mint egy 4 eves fejlesztesre.

Persze ez belsos studioknal maskepp van, ott valamivel tobbet kapnak, de mindig is az allam jar a legjobban, aki tenyleg semmit sem csinal, aztan a kiado, akinek minimalis munkaja van.

Ennek ellenere en is eredetibe veszem a jatekot, de foleg csak a multi miatt, meg mert egyszerubb, meg ha dragabb is, mint szenvedni azzal, hogy miert nem indul a masolt jatek, stb.

2011. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!