Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit változtatnál meg az...

Mit változtatnál meg az alábbi konfigban?

Figyelt kérdés

Új gépet raknék össze. Az alábbi összeállításig jutottam, kb. bruttó 135.000 Ft-ért. Drágábbat már nem akarok venni, de ha valamelyik alkatrésznél van jobb vétel, azt megfontolnám. A cél otthoni gép, az utóbbi 5 év játékaival (az előző gépemmel kb. ekkor kellett feladni, tehát van mit pótolni...)


Kb. 1 év múlva tervezek egy procihoz illő videókártyát venni, és akkor megy még bele még 1x ennyi ram. És akkor jöhetnek az új játékok! :)


Tehát a kinézett alkatrészek:


ALAPLAP: Gigabyte GA-H67MA-UD2H-B3

PROCI: Core i5 2500k

VIDEÓKÁRTYA: a prociban - egyelőre

RAM: Geil 1x 4 Gb 1333 CL9 - jövőre egy ugyanilyen, később ki tudja? Ezért nem akarok most 2x2 dual-t venni, cél a 4x4 Gb

MEREVLEMEZ: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ

HÁZ: THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition

Táp: FPS Hexa 400 W

DVD-író: 5000 Ft-ért, mindegy az, csak fekete legyen.

Oprendszer: Windows7 Home Premium 64 hun


2011. ápr. 30. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:

1.táp kevés lesz.


2.a prociba épített videókártyák még gyerekcipőben járnak. azt nemtudtam h core i5 procikban már videókártya is van. integrált videókártyákkal nagyon nemfogsz játszani


3 4gbájt ramnál több nemkell mert nemfogsz olyan játékot találni ami használja. tesóm olyan 400 ezerért rakta össze a gépét és nála még a legújjabb játék is fullon fut.

neki is 4 gbje van


4 házat felesleges volt leírnod mert a gép teljesítménye nemfog növekedni tőle. azt magadnak veszed az csak dizájn.


5ha nincs pénzed videókártyára akk inkább ne vedd meg mert ha megveszed a gépet és integráltal akarsz játszani felsülsz és az lesz a vége h egy 6000 forintos videókártya is többre képes mintegy integrált aztán majd visszatérsz a régi gépedhez. sajna már láttam ilyet.


6a geil ramok márkásak jók igen megbízhatóak. még a megadott érték fölé is tuningolhatóak. általában a kingston ramok mindig olcsóbbak és ugyanúgy nemmennek soha tönkre. én még nemláttam.

mennyivel drágábbak a geilramok?


hirtelen ennyi jutott eszembe viszont még bőven tudnám soorolni ha érdekel.

2011. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

7 fontos pont lemaradt.


ha megveszed a gépet és nincs pénz videókártyára addig is amortizálódik az értéke a gépnek és idővel arra döbbensz rá h az amortizációs díj egyenlő lesz a videókártya árával.

2011. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 laci9 ***** válasza:

Szia.

Core i5 2500k Processzorban integrált HD Graphics P3000

megfelelő alternatíva lesz kis felbontásban, még játszani is lehet.

Szerintem jó.Merevlemezt ezt ajánlanám:

SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 ST31000524AS 12.550Ft

Optikai egység NEC AD-7263S-0B Fekete 4.737 Ft

2011. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 laci9 ***** válasza:

Egy kis teszt, hogy mire jó a Core i5 2500k Processzorban integrált HD Graphics P3000:

[link]

2011. ápr. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!


A CPU melletti GPU mellett maradok, mert valahol azt olvastam, hogy egy kb. 15.000-Ft-os videókártyát kivált. Igaz, ennyivel drágább is, de egy core i5 2500k mellé passzoló videókártya egyelőre 40.000 felett van, viszont egy év múlva low-endnek is csak jóindulattal lesz nevezhető, tehát bőven 20 alatt megkapom. (És van 5 év restanciám a játékokban, arra azért csak elég ez a GPU! :) )


A Geil ramok legfeljebb párszáz forinttal drágábbak, 1-2 ezer forintos különbség inkább az 1x4Gb vagy a 2x2 Gb közt van. Mivel a gépet hosszú távra szánom, valószínű, hogy a mostani "mindenre elég" 4 Gb később szűk lesz, viszont a DD3-ak ára is süllyed majd, ahogy meghaladja a kor, tehát olcsón tudok majd látványosat dobni az öregedő konfigon.


A ház egyszerűen azért ez, mert bár lehet kapni fele ennyiért is (bő 5000-ért), viszont az nem tűnik túl nagynak, ebbe meg majd jó eséllyel belefér majd az a bizonyos későbbi videókártya...


A tápot tényleg szűkösnek érzem (a bővítéseket figyelembe véve, egyelőre elég), viszont sajnálnom rá a pénzt. :( De ezt mindenképp átgondolom. Köszi!

2011. ápr. 30. 17:24
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja, amortizáció!


Mivel túladni nem akarok majd rajta (majd leadom a családban valakinek), nem írom le számvitelileg, így a gép amortizációja mindegy. Inkább azt látom benne, hogy idővel majd olcsón tudok fejleszteni a képességein. A videókártyák áresesése a piacon úgyis megelőzi a kártya valódi amortizációját.

2011. ápr. 30. 17:26
 7/10 anonim ***** válasza:
köszi a tesztet viszont ahogy leírtam semmire sem képes az integrált videókártya.láttam a teszten alig ért eltöbbet mint 1000 pont. én 4500 pontot érek el egy hd2600xt-vel amint utoljára 7000 forintért dobálják.
2011. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok, de ha a videókártyát is tennék bele (mennyiért is?), akkor miből vegyek vissza? Építsek egy AM3-as gépet?
2011. ápr. 30. 20:42
 9/10 laci9 ***** válasza:

A Windows 7 Home Premium 64 hun árából kijön egy jobb videokártya, és felteszel egy tört Windows 7-et.

Ezt ajánlanám:

Radeon HD 5830 Xtreme - 1 GB GDDR5 24 583 Ft ÁFÁ-val

[link]

2011. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Viszlát thermaltake ház, hello Asus, amennyivel meg olcsóbb, azt hozzáteszem egy 500-as FSP Hexa 500 táp mellé.


A videóról meg szerintem nem tudtok meggyőzni - persze hogy sokkal jobban muzsikál egy külön kártya, de azt a többletet ráérek 1 év múlva megkapni, lényegesen kevesebb pénzért. Persze betenném most is szívem szerint, de nem a pénztárcám szerint! :)

2011. ápr. 30. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!