Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak szerintem rossz a hűtés?

Csak szerintem rossz a hűtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám lenne, hogy az újonnan vásárolt számítógépemben egy AMD Phenom X4 945 AM3 BOX CPU-val dolgozik, de egy időben gond volt a hűtésével, így a szervízben plussz ventillátorokat kapott, valamint új szellősebb gépházat is. Be is állították nekem, de a napokban újra raktam a Windows-t és azóta ismét bonyodalmak adódtak. Alap helyzetben (tehát ha nem csinálok semmit) akkor ez a helyzet: [link]

Ezek az értékek(habár annyira nem értek a hűtéshez) szerintem elég jók. Viszont ha elindítok egy játékot, a venti forgási sebessége elindul elég keményem, 2000RPM fölé és elég zajos lesz a gép, valamint néha teljesítmény visszaesés is tapasztalható. Pár perc után Call of Duty 4 közben ezek az értékek: [link]

A Gigabyte alaplaphoz tartozott egy EasyTune6 program amibe szintén lehet a ventillátorok sebességén változtatni, de nem nagyon mertem játszadozni vele. A BIOS-ban semmit se állítottam, ott minden rendben van, bár hallottam egy Coll&Quiet opcióról, amit a BIOS-omban nem találtam. Esetleg lenne valakinek valami ötlete egy ideális ventillátor sebesség beállításhoz vagy én aggódom túl és minden jó így, ahogy van? Válaszokat előre is Köszönöm!


2011. ápr. 23. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy néztem 53°C-os terhelés alatt, az teljesen okés nincs miért aggódnod.
2011. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen szerintem sem vészes. Csak frusztráló, hogy mielött újratelepítettem volna is ezeket az értékeket mutatta és nem pörögtt ennyit a ventillátor, valamint nem volt ekkora hangja sem.:S
2011. ápr. 23. 16:55
 3/4 anonim válasza:
Mielőtt újra tetted valszeg programmal szabályozva volt a ventillátor sebessége.
2011. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nincs ott semmi baj....a gyári hűtők mindig őrjítőek az amd-nél...:)

és az az 53 fok meg teljesen jó....

2011. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!