Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core2Duo E6300 1.86ghz...

Intel Core2Duo E6300 1.86ghz 2MB (dupla magos,64bites) VAGY AMD Athlon II X3 450 3.2ghz (3magos,64bites)?

Figyelt kérdés
Jójó,láttam hogy vannak hasonló kérdések feltéve DE.nem az én (meg akár mások)szempontjából. zeneszerkesztéssel foglalkozom XP operációs rendszeren. most akarok összerakatni egy gépet de nemigazán értek teljesítményileg ezekhez az új procikhoz.szóval ezerköszönet előre is a segítségért. :)
2011. ápr. 17. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az athont vedd meg mert a 3 mag jobban fog jönni zeneszerkesztéshez. Több dolgot tudsz egyszerre csinálni tehát eggyik mag konvertál másik másol vagy akármi a 3. meg még mindíg ott van és nem fog iszonyat módon belassulni a géped hanem a 3.-al tudsz bármi mást is csinálni közben, pl netezel vagy halgatod a zenét stb...
2011. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Viszont azt nem értem,hogy jelen esetben miért drágább még ez a Core2Duo proci is mint az AMD? Tudom sok esetben nem az ár számít...
2011. ápr. 17. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert az intel megteheti ,hogy drágábban adja és játékra talán egy kicsivel jobb lenne az intel ha van benne HT vagy turbo mode. (nemtom hogy van-e, nem vagyok annyira jártas az intel procikban) Ha nincs akkor is magasabb az órajele.
2011. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen! :) Mindenesetre még szívesen várom a különböző(vagy egyoldalú) véleményeket! :)
2011. ápr. 17. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:

AMD

core2duo már egy régebbi sorozat, és messze nincs akkora teljesítménye mint az athlonII-nek.

2011. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 laci9 ***** válasza:

Szia.

AMD Athlon II™ X3 450 BOX 17000 FT

[link]


Én inkább ezt venném AMD Athlon II X3 445 3.10GHz AM3 BOX 16 725 Ft.

nem csak hogy olcsóbb, szerencsés esetben egy kis trükközéssel munkára fogható annak negyedik,

letiltott magja is (ehhez megfelelő alaplapra is szükség van).

2011. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább Phenom II X2 550-t vennék a helyedben, árgép szerint 19 ezer a legolcsóbb helyen:


[link]


Ugyanis normális mennyiségű cache-el többre fogsz menni, mint egy extra maggal. De ha mákod van, ennél még 2 rejtett magot aktiválni tudsz, és Phenom II X4-ed lesz.

2011. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és Inteleknek mindig is rosszabb volt az ár-érték aránya, akinek van egy kis esze, asztali gépeknél középkategóriában AMD-t vesz, mert ugyanannyi pénzből nagyobb teljesítményt tud kihozni. Intelt asztali gépbe akkor érdemes venni, ha a Phenom II X4 kevés, vagyis erősebb kellene, a 6 mag meg nem lenne kihasználva Phenom II X6-nál, na ekkor az i7 a tuti megoldás. Amúgy meg laptopnál más a helyzet, mert ott azonos teljesítményen nem olcsóbb egy AMD-s laptop, és ott az intel lényegesen jobb, főleg mert a mobil processzorokból az AMD kispórolja az L3 cache-t.
2011. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!