Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápba lehet e, szoktak e...

Tápba lehet e, szoktak e ventillátort cserélni?

Figyelt kérdés
nem mai gyerek a táp, asszem frontier gyártmány de piszokul hangos a venti,szokás azt cserélni?
2011. ápr. 14. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
ki lehet cserélni, de ha nem ilyen lehúzható csúszkás csatlakozója van akkor forrasztanod kell.
2011. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet, de nem nagyon szokás. általában hamarabb kiszolgálnak a benne lévő kondenzátorok, vagy cserélik le biztonság meg hatásfokcsökkenés miatt, minthogy a ventilátor elromoljon. természetesen attól még lehet cserélni.
2011. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, és már cseréltem is. Chieftec tápomban egyszercsak megállt a ventillátor, én meg csak lestem mitől kapcsolt ki a gép. Tűzforró volt a tápegység. Fél óra után már ki tudtam szedni, volt itthon egy Codegen táp (vadiúj, csak kib@sztam egy gépből és raktam bele normálisat), annak a ventillátorát raktam bele. Ez lassan 1 éve volt, a táp azóta is működik, semmi sem romlott el a túlmelegedés miatt. Codegen táppal... azóta se lett volna pénzem új gépre.
2011. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ha régi tápról van szó és nem csapágyas a ventillátor, (magyarul nem csörög- zörög), akkor felejtős, mert a régi tápokban a hűtés nem szabályozott, hanem direktben a 12V-os tápról megy.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!