Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az hogy L2 / L3...

Mit jelent az hogy L2 / L3 Chache? (processoroknál) Mire jó? Mennyi a legjobb? Melyik a jobb? Hogy a jobb? A kövezketőknél. -

Figyelt kérdés

AMD Phenom II X2 560 AM3 BOX cpu.

AMD Phenom II X2 840 AM3 BOX cpu.


2011. ápr. 14. 07:17
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a 2. Processzor

X4 840, nem X2.

2011. ápr. 14. 07:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyorstár, meglepő módon minél nagyobb, minél több annál jobb (és persze ha van egyáltalán benne L3).


Felhasználási terület az ami befolyásolhatja melyiket érdemes, illetve hogy érdemes e a drágábbat vegyed, de ha ilyen hozzáértésed nincs azt javaslom dönts ár szerint. Meglepő, de a drágább a jobb, akik ráirják azt az árat hidd el nem ostobák.

2011. ápr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Phenom II 840 az igazából Athlon II, csak marketing miatt nevezték Phenomnak. Nincsen benne L3 cache. Éppen ezért én inkább a kettő közül a Phenom II X2-t ajánlanám, de ha van rá pénzed, akkor Phenom II X4 a 900-as sorozatból, aminek szintén van L3 cache-e.


Amúgy arról van szó, hogy mikor valamilyen feladatot hajt végre a processzor, a memóriából bizonyos dolgok eltárolódnak a cache-ben, és ha ugyanaz kell, akkor onnan olvassa, nem pedig a memóriából, ez pedig gyorsabb, mint ha a memóriából olvasná. Minél több, annál jobb. Az L3 cache az L2-től alapvetően abban különbözik, hogy az L2 magonként van, az L3 meg osztott, mindegyik mag hozzáférhet, de egyszerre több mag nem.

2011. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Felhasználási terület az ami befolyásolhatja melyiket érdemes, illetve hogy érdemes e a drágábbat vegyed, de ha ilyen hozzáértésed nincs azt javaslom dönts ár szerint. Meglepő, de a drágább a jobb, akik ráirják azt az árat hidd el nem ostobák."


Baromság, mert így könnyen átverhetnek. Főleg, hogy egy webshop úgy árazza, ahogy akarja. Nemrég láttam, hogy az Athlon 2 X2-ből egyik webshopnál drágább volt a 250-es, mint a 255-ös. Az ilyen kétbites gondolkodásúak, akik csak az árcímkét nézik, megvennék inkább a 250-est, aminek alacsonyabb az órajele(de a fogyasztása azonos)?

2011. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi van? Milyen fogyasztás? Hogy jön ide a fogyasztás? Hogy jön ide ez a 250 vs 255 példa? Az két annyira nagyon eltérő processzor hogy azokból érdemes következtetést levonni, mert épp akciós volt a 255. Tehát nem 500-al drágább volt, hanem 500-al olcsóbb. Hüha.

Én is láttam már drágább trabantot mint mercedest egyszer.


Azt ugye érted, hogy itt egy X2 560 vs X4 840-röl beszélünk? A felhasználási terület dönti el melyiket éri megvennie. Mindkettönek megvan a maga elönye és hátránya.


Ajánlgatni én is tudok, vegyen i9-et és hozzá lapot 200ezerért, az még annál is jobb mint amit te ajánlottál.

2011. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek, az X2 560 mellett maradok, köszönöm mégegyszer. :)
2011. ápr. 14. 14:04
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 11:30:

"Mi van? Milyen fogyasztás? Hogy jön ide a fogyasztás?"


Látom a zárójeles részt sikerült csak felfognod. Arról van szó, hogy ha a drágább a jobb elvet követed, simán átvernek, mert simán a rosszabbat árulhatják drágábban. A 250 és a 255 viszonya egy példa volt, mert volt hogy utóbbi volt az olcsóbb(a zárójelben meg azt jegyeztem meg, hogy a 255-nek hátránya nincs a 250-hez képest, csak előnye, szóval igenis jó példa volt erre).


"Az két annyira nagyon eltérő processzor hogy azokból érdemes következtetést levonni, mert épp akciós volt a 255. "


Te képes voltál leírni az ostobaságot, hogy a drágább jobb. A 250 és a 255 nagyon hasonló procik, az 560 és a 840 igencsak eltérőek. De 560 és 840 viszonylatában is van hogy egyik, van hogy másik az olcsóbb, webshop függő. Akkor ez az ultimate érved, hogy melyik drágább nem állja meg a helyét. A 250 és 255 példája nyilván szemléletesebb, mert ott egyértelmű az erősorrend.


"Azt ugye érted, hogy itt egy X2 560 vs X4 840-röl beszélünk?"


A százalékból láthatod, hogy válaszoltam is rá, aztán a te hülyeségedre is.


"felhasználási terület dönti el melyiket éri megvennie. Mindkettönek megvan a maga elönye és hátránya. "


Így van. Ebből következik, hogy amit az árakról írtál, az ostobaság. Ha mégis az árakról beszélünk, akkor egy hozzá nem értő usernek az olcsóbbat érdemes megvenni, hiszen halvány lila gőze nincs, hogy melyiknek mi az előnye. Ráadásul hiába eltérő egy 2 magos L3 cache-es és egy 4 magos L3 cache nélküli proci, egy átlag user az égvilágon semmi különbséget nem fog észrevenni. Akkor meg miért a drágábbat vegye? Lehet, hogy van rá pénze, de minek dobjon ki pénzt rá feleslegesen? Ha a 2 egy árban van, természetesen az 560-ra tenném le a voksom, ha a cél általános.


"Ajánlgatni én is tudok, vegyen i9-et és hozzá lapot 200ezerért, az még annál is jobb mint amit te ajánlottál."


De én nem ezt tettem. És nem mondtam, hogy mindig a drágább a jobb, veled ellentétben.

2011. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és még valami a témában, már nem a kérdezőnek, de hátha valaki olvassa. Egy ismerősömnek van Phenom II X2-je, és 2 magosítható volt. De simán 2 maggal használja, mert ritka kivételektől eltekintve nem érdemes a 2 rejtett magot bekapcsolnia, nem ér vele semmit, ha nem terheli durván a gépét.
2011. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De most b+, az hogy te békásmegyer alsón vásárolsz egy faházból, ahol egy alkoholista irja rá az árakat az legyen már a te dolgod. Ezzel ne példálodzál már.

Ezt két cpu-t megalkották mérnökök, legyártották, megnézték melyik mekkora teljesitményre képes, összedugták a fejüket, ráirtak egy modellszámozást és ezek után kapott árat.

A modellszámozást pedig nem a faházas alkoholista haverod irta rá hanem hozzáértők és bármilyen meglepő számodra, minél magasabb annál jobb.


Most forgathatod itt jobbra balra, azért hogy fényezd a hatalmas tudásod idegenek elött, hogy te ezt vennéd, te azt vennéd és hogy a haverod egyszer meg bekapcsolt 2 magot és az nem kell meg ilyen hülyeségek, nincs kiindulási alapod, innentöl kezdve ez csak okoskodás. Sejtelmed sincs miket futtat majd azon a gépen, mik a föbb felhasználási területek amire veszi azt a cpu-t. Az hogy te mire szoktad használni lényegtelen, ebböl nem indulhatsz ki.


A felhasználási terület dönti el - neki - melyiket éri megvenni, ha ehhez igy, ilyen szinten nem ért akkor nézzen rá a modellszámozásra és vegye a drágábbat, mert bármilyen meglepő a nagyobb számozású lesz a drágább és összeségében a nagyobb teljesítményű.


Milyen fura ez a világ és az amd is milyen becsapos ezzel a számozással, ugye? Jól összezavarják a felhasználókat, minél nagyobb számok, annál nagyobb teljesítmény és annál drágább a cpu, ez biztos valami összeesküvés.^^ Ezek a fejlesztőmérnökök nagy g*cik, direkt össze vissza számozzák a processzorokat.


Azt mondod nem ajánlottál processzort, idézlek:

"..de ha van rá pénzed, akkor Phenom II X4 a 900-as sorozatból.."

dehát nincs rá pénze, nem érted? Ajánlgatni én is tudok, vesz félmillióért egy gépet és az tök jó lesz.


Ráadásul az sem világos miért egy nagyobb modellszámozásút ajánlottál, hisz a nagyobb szám nem takar nagyobb teljesitményt ahogy irod, csak nem te is részese vagy ennek a nagy globális átverésnek?

Miért nem egy még ezeknél is alacsonyabb számozásút ajánlasz, jó olcsón, ha a számozás nem számít áruld el, mert innentöl kezdve nem világos.


Egyenesen ajánlasz egy az eddigieknél magasabb számozású cpu-t (ami meglepő módon drágább is mit a fenti kettő) de vajon miért? Na, ezt fejtsük meg együtt.

Magasabb a számozása és drágább is, hmm-hmm mi indokolhatja ezt..? Gondolkozom, de nem tudok rájönni, segitenél?

Vagy ez a nagy világméretű átverés amiröl már szó volt, de talán az is lehet hogy egyszerüen nagyobb a teljesítménye? Mi a véleményed, melyik a válasz?

2011. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!