Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyáknak mitől függ...

A videókártyáknak mitől függ a teljesítményük? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a videókártyának a mérete nem igazán dominál, mert lehet nekem egy 1024 Mb- os integrált videókártyám és azt mondják ,hogy azzal nem megyek semmire, de ha viszont van egy 128- as videókártyám, ami nem integrált az jobb (némely esetben) Én nem igazán értek hozzá, lgyszi segítsetek! Koszi
2011. ápr. 9. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
na végre kezded már kapisgálni, hogy a GPU típusszámok közt gigantikus teljesítmény és árkülönbségek vannak.
2011. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok tényező befolyásolja. GPU és memória órajele, textúrázó egységek száma, shaderek órajele,tranzisztorok száma,a memória sávszélesség stb. stb.


Itt van pl. egy táblázat a 5870 adottságairól:


[link]

2011. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát részben igazuk van. Mer PCI-E csatlakozás jobb mint az integráltak. Másrészt meg azért nincs igazuk mert az 1GB azért sokkal többet érsz mint 128MB-al.
2011. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Panda Péter ***** válasza:

1GB DDR helyett inkább választanám a 128MB GDDR5-öt (mondjuk ez hülye összehasonlítás). Memóriánál négy dolog fontos:

méret

órajel

busz sávszélje

GPU típusa (gyenge GPU mellé nincs értelme sok és erős ramot rakni)

2011. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legfontosabb a GPU tulasjdonságai. majd jön a memória, aminek elsösorban a tipusa (GDDR5, GDDR3) számít majd a sebessége és h mekkora adatsinen kapcsolódik a GPU hoz.
2011. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!