Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges az, hogy ráz a...

Lehetséges az, hogy ráz a számítógépem? Illetve miért ráz?

Figyelt kérdés

Merthogy éreztem már, hogy megrázott. Egyszer úgy, hogy fényképet töltöttem fel, és ahogy a géppel összecsatlakoztatott fotógépet megfogtam, az rázott. Nem nagyon, de kellemetlen volt.

Utána néha a gép házához hozzáérve is éreztem ilyet, de kisebb mértékben.

Most meg mintha ahogy az egeret fogom, az ujjaim végén érzek valamit. Jó a műanyag tokos egér csak nem ráz, viszont itt van mellette az asztalon maga a gép. Már hozzá sem merek nyúlni.


Miért van ez, mit lehetne tenni vele? Ha belerúgok vagy a földre teszem, attól jobb lesz? Sajnos én nem értek hozzá. :-(


2011. ápr. 8. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

olyan konnektorba kellene bedugni, amiben van földelés. amúgy is illene.


ha minden rendben van, akkor is vannak benne (legalább egy a procin) ventilátorok, amik forognak ez, plussz a levegőben lévő por biztosan statikus elektromosságot hoz létre. ez pedig megráz, ha hozzáérsz a házhoz.

2011. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden elektronikai eszközzel előfordulhat, hogy ráz.

Viszont a számítógép általában a legmagasabb érintésvédelmi besorolást kapja, vagyis ilyesminek nem illene túl gyakran történni. (Persze a csatlakozók attól még esetleg rázhatnak). Van egy gyengéje a gépnek, belső tápkábelek. Esetleg előfordulhat hogy egy hibás vagy rossz minőségű vezeték hozzáér a gép oldalához.

2011. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ugyan ez van az én gépemmel is, ami fő dugajba bele megy a hosszabbító az nincs leföldelve, ami meg van a hosszabbítón azt nemtudom jó e na mind1 én már megszoktam :/ de ugyan az a helyzet mint nálad szóval nem vészes
2011. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is rázott és furcsa zizegő hangot adott a földeletlen konnektor miatt,ezért kicseréltem egy földeltre.
2011. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
48%

"Miért van ez, mit lehetne tenni vele?"


Kidobod a sz@r minőségű, védelmi elektronikákat nélkülöző olcsó kínai tápegységedet és rosszul földelt/szigetelt olcsó kínai számítógép házadat. Veszel helyette minőségieket, és átszereled az alkatrészeket bele.

2011. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha jó a tápegységed akkor igazából a tápkábeleken kívűl nincs mitől félned, hiszen a gépben a legtöbb alkatrész 5 vagy 12 voltos áramot vesz fel, de valami hiba biztosan van ha folyamatosan ráz. Ha tényleg nagyon zavar akkor vegyél műanyag számítógépházat vagy ragassz a mostani aljára gumitalpakat (és ne az asztalon tartsd). Egy túlfeszültségvédős hosszabító vagy földelt konnektor sem árthat.
2011. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a konnektor nem jó, akkor lószart sem ér az érintésvédelem... Tehát azt ki kell cserélni.
2011. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, az ilyen mélyített hosszabbítók és konnektorok földeltek, és csak a lapos fajta nem. Ugye? Akkor nem az a baj, mert aszerint földelt.


Szóval ha annyira nem tartjátok vészesnek, akkor azt hiszem egyelőre teszek valami gumiterítőfélét az egéralátét alá. Aztán ha újratelepíttetem mégfogalmamsincskivel a gépemet, akkor mondom neki, hogy nézze meg belül is a gépet.


Nem folyamatos. Tegnap töltöttem fel képeket fotógépből, sokat, és akkor nem rázott.

Viszont mégis előfordul, és hát ezért tartottam tőle...


Egyébként nem tudom, hogy kínai-e, olyan matricák vannak rajta, hogy ASUS, AMD Sempron, magyarul ehhez sem konyítok.


Köszi a válaszokat!

2011. ápr. 8. 14:55
 9/12 P.O.C. ***** válasza:

Csak az alaplap meg a proci matricáit ragasztották rá a gépházra. Szerintem a ház/táp kombód Codeken, ugyanis ez a legáltalánosabban elterjedt hulladék.

Amúgy mi régi építésű házban lakunk, akkoriban még nem volt divat a földelés, az újrakábelezés meg egy vagyon lenne, szóval semmi nem földelt. A mostani gépemben FSP tápos és egy Cooler Master ház szolgál, sosem ráznak. A régi P3 -asom Codegen tápos volt, az elég gyakran rázott.

2011. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hiába vana konnektrba földelés, ha a konnektorba nincs:S
2011. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!