Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 130. 000 Ft-ig választhatok...

130. 000 Ft-ig választhatok laptopot. Melyiket válasszam és mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Hello! Remélhetőleg felvesznek egyetemre és oda kéne nekem egy frankó és megbízható laptop, amin tárolhatom majd az anyagaimat. 130.000 Ft áll a rendelkezésemre. Ebből kell gazdálkodnom.
2009. febr. 28. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Legjobb márkák: ASUS, DELL, vagy lehet másik is, de ezeket ismerem és nekem DELL laptopom van 2 éve, és semmi gond vele :)

De úgy válassz, hogy tudjad mire kell: pl: film nézésre, szöveg szerkesztésre, netezésre bőven elég a 90 ezres laptop is. Ha már programozol vagy tervezel a gépen, akkor 120 alatt nem érdemes venni. Ami lényeg: sok boltot végig kell nézni, és azt hogy mit tud a gép. Egyes gépek árát az op rendszer dobja meg nagyon. Ha van rá lehetőséged, és mondjuk van állandó diák munkád, amiért kapsz havi fizetést, akkor cél szerű egy 150 ezres gépet nézned részlet fizetési lehetőséggel. 1 éves részlet fizetés havi kb 10-12 ezer forinttal.Ha meg helyben fizetsz egy 100 ezret, akkor a havi törlesztő részlet jóval kevesebb lesz. Vagy ha nagyon jó gépet akarsz venni, akkor akár a 200 ezres gépet is bevállalhatod részlet fizetésre.

Ami fontos: a processzor teljesítménye: a kétmagos jobb teljesítményt tud leadni, mint az 1 magos, ugyan akkora frekvencián ( tapasztalat). Memória: 1 giga alatt nem érdemes. Videó kártya: lehetőleg külön álló legyen ( ez onnan derül ki, hogy a videókártya teljes márka neve felvan írva) ezek általában mindig 256 megásak. A vincseszter az nem igazán számít.

Mondjuk a DELL-t azért tudom ajánlani, mert neki van driveres honlapja, ahonnan ingyenesen lehet leszedni drivereket.

2009. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


ez is egy jó laptop


egyébként itt : [link]


betudod állítani hogy milyet szeretnél és kidob rengeteg ajánlatot

2009. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Te aztán kened a dolgokat! :) Hát sztem nekem a net és a szövegszerkesztés lesz a legfontosabb, mert közgázt tanulok.

Másodiknak: Nagyon szépen köszönöm a linkeket! Megnézem!

2009. febr. 28. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!