Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet lecsekkolni hogy...

Hogy lehet lecsekkolni hogy milyen alaplap van a laptopomban?

Figyelt kérdés
az aida azt mondja unknown, szetszedtem, es egy csomo kodszamot lattam rajta de egyikre se dobott ki alaplapokat google-on.
2011. ápr. 3. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
lapos típusa? manual mit ír?
2011. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
everest-el is próbáltad?
2011. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Panda Péter ***** válasza:
ez gyártónként és laptoponként különböző, de laptopnál nincsenek konkrét típusok mint az asztali gépeknél, szóval nem is fogsz találni. maximum a lapkakészletet/chipeket stb tudod kiolvasni.
2011. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de akkor megis hogy keressek hozza uj alaplapot? :/ kicserelni nem gond utana az ujra.
2011. ápr. 4. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg sem tudod nézni a tipusát,de kicserélni már nem gond?Na mindegy,Everest jó erre,azt meg már írták,jobbat nem tudok én sem.
2011. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A GPU-Z is szerintem alkalmas erre a feladatra
2011. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az everest es az aida ugyan azt irja, unknown, kiprobaltam, de amugy is szinte ugyan az a 2 program. Kicserelni nem nagy dolog, par csavar az egesz, ilyet mar csinaltam. De nem tudok ujat venni ameg nem tudom halal pontosan milyen tipus kell.
2011. ápr. 5. 15:11
 8/9 A kérdező kommentje:
amugy egy hp pavilion dv 6-os, a manualban nem irja sajnos az alaplapot
2011. ápr. 5. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vezérlőpulton: Sajátgép-jobbklikk-tulajdonságok-Hardver-Eszközkezelő. Ott keresgélj, hátha megtudsz valamit.

Laptopokhoz nem értek, de ha valahogy be tudnál lépni a BIOS-ba, sőt induláskor lelassítanád valahogyan a rendszer betöltődését, akkor az alaplap típusát is meg tudnád állapítani. Tudniillik a rendszer betöltése előtt van egy DOS-os felület, ahová a gép kiírja az alaplap adatait is. Nem tudom, hogy laptopnál is így van-e.

2011. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!