Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen az a Hyper-Threading...

Milyen az a Hyper-Threading proci?

Figyelt kérdés
Nekem elég régi procim van és hát nem nagyon kedvelik az új játékok a procimat!Hallottam erről a Hyper-Threading prociról és ez a legerősebb a socket 478-as alaplapoknál!Ilyet szeretnék venni!(Ja és aki azt akarja írni hogy cseréljek kétmagos gépre az inkább ne írjon semmit!A procira van pénzem a gépre még nincs!)
2011. ápr. 1. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne vegyél procit, nem éri meg a cserét, semmi észrevehető különbség nem lesz. Felesleges pénzkidobás. Különben is honnan tudod, hogy az alaplapod támogatja? Én hiába vettem 6 éve 775-ös alaplapot, így sem rakhatok bele 2 magost, mert nem támogatja.

Amúgy a HT azt jelenti, hogy egyszerre végez 2 műveletet, cipzárszerűen.

2011. ápr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
OOOOOOOOKKKKKKKK!::::
2011. ápr. 1. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
A Hyper Threading az egy Intel technológia amely 1: csak a második generációs Core prociknál van tehát: i3,i5,i7(és a velük egy időben megjelent celeron, és pentium dual core). Ez természetesen azt is jelenti hogy csak Socket 1156 vagy 1366 -os procikban van. Alaplapot feltétlenül cserélj mert amikor elolvastam hogy 487, nosztalgiaérzésem támadt, olyan régi.
2011. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és elfelejtettem írni a legfontosabbat :D A technológia lényege hogy egy magon két szálat tud futtatni tehát egy 4 magos proci 8 virtuális maggal rendelkezik, a feladatkezelőben is így fogod látni.
2011. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
HT már a régi 1 magos P4-eseknek is volt:) Nem csak a 2-3 magosoknak.
2011. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az előttem szóló (utolsó) mondja, nem újdonág a HT.
2011. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a 6 éves 3 GHz P4-em HT-s.
2011. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De nem ér el akkora teljesítményt egy HTs proci mint egy valódi 4 magos.PL van egy i5 proci, mondjuk a 670-es.Ennek van 2 valódi magja,de 4 virtuális.ez a HT-vel kb 3 mag teljesítményét fogja kiízzadni.De viszont egy valódi négymagos, HT nélküli i5, ijen a 750-es,valóban 4 mag teljesítményét fogja produkálni.
2011. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!