Miért jó, hogyha egy telefonban, notebookban vagy akár asztali számitógépben minél több RAM van?
A RAM a gépnek az a része, ahol gondolkodik... (illetve a processzor cache-el együtt...)
Most gondold el: Adok neked egy jó nagy lapot, és rajta néhány feladatot, egyszerű szorzásokat 4 vagy több jegyű számjegyekkel. Ezt te elvégzed mondjuk 10 perc alatt.
Másik nap ugyanazokat a számításokat szóban mondom el neked, lapot nem kapsz, csak fejben dolgozhatsz. Ekkor több mint 1 óra lesz a számítások elvégzése...
Ugyanaz az ember, vagyis te végezted el a műveleteket mindkét esetben, csak az első esetben legalább 10szer gyorsabban.
Na most gondolj bele, az egyetlen különbség az volt, hogy az első esetben volt min dolgozz, vagyis a lapon, a második esetben pedig kénytelen voltál fejben számolni.
Ugyanez az eset áll fent a számítógépnél is, csak ő kicsit több adattal dolgozik és jóval gyorsabban. Ja és nem csak szoroz... :)
Viszont a számítógép, ha nincs is neki az adott művelethez elég memóriája, akkor is muszáj valamin dolgozzon, mert egyszerűen képtelen másképp csinálni. Ekkor elkezdi használni a RAM memóriánál sokkal de sokkal lassabb merevlemezt és ezért lassabban fogja végezni a dolgokat... kb. úgy képzeld el, mint az előző példában mintha aki adja a számolásokat az lenne a merevlemez, és te pl. a két 6 jegyű szám néhány számjegyét elfelejtenéd, és újra és újra kérdezgetnéd őt, hogy mik is voltak azok. Ez, amellett, hogy idegesítő, sokkal több időt igénybe vesz, mint az, hogy leírnád egy lapra.
Megpróbáltam annyira egyszerűen magyarázni, amennyire csak tudtam, de ennél picit bonyolultabb is a dolog... :P
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!