Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus F5N akkumulátor probléma,...

Asus F5N akkumulátor probléma, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Általában a Notebookomat amikor hálózati feszültségre van csatlakoztatva úgy használom, hogy az aksit kiveszem belőle és csak váltóáramról üzemel. Ezzel nem is volt sohasem gond. A múltkor viszont át akartam tenni egyik asztalról a másikra és lusta voltam kikapcsolni. Betettem az aksit, megvártam míg észleli. Észlelte. Ok. Kivettem a töltőt, hogy át tegyem a másik asztalra, de az egész gép kikapcsolt. Azóta nem hajlandó a notim aksiról üzemelni. Felismeri a gép az aksit, de azt írja, hogy: csatlakoztatva nem töltődik. És már vagy 2 hete mióta ez történt 74 %-on van. De hiába van 74% benne, akkor is ha kihúzom a töltőt azonnal kikapcsol.

Szerintetek elcsesztem az egész aksit, vagy ezt meg lehet oldani valami beállításokkal vagy valami? Már teljesen tanácstalan vagyok azért írtam ide.

Lehet, hogy ez az üzem közbeni aksi be kivevés hülye ötlet volt, de amúgy már 1x-2x máskor is csináltam, de akkor semmi gond nem volt.

Ha valaki tud valamit segíteni ez ügyben annak örülnék :)


2011. márc. 27. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, tudtommal nem szabad bekapcsolt állapotban akkut betenni/kivenni. Ezt lehet megúsztad párszor, most pont nem. Van olyan notebook, amelyiknél még csak be sem kapcsol ha nincs benne akkumulátor. Némely HP példány például. Megoldást szerintem csak a garancia jelenthet.

Egy cimborám Dell laptopja például nem tölti, vagy töltő vagy akku gond. Nálad is el jelentkezhetett. BIOS-ban ha van olyan esetleg nézd meg hogy felismeri-e akkut vagy a töltőt. A Dell esetében a töltőt írja unknown -nak.

2011. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!