Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus P5B tipusu alaplapba...

Asus P5B tipusu alaplapba szeretnek memoriat venni. Milyen tipusut es mekkorat tegyek bele?

Figyelt kérdés

Meretet tekintve 4 Gb-ra gondoltam. Ezt egyben vegyem meg, vagy pl 2 db 2 Gb-sat vegyek? Es mi a kulonbseg? Erdemes egyaltalan ennyit venni, vagy eleg a kevesebb?

Az alaplapon 4 slot van - fekete, sarga, fekete, sarga- mindegy, hogy melyik/ekbe teszem??

Legyszi ne toljatok le ha hulyesegeket kerdezem, de nem igazan vagyok otthon ebben a temaban...

Es meg valami: igaz az, hgy az XP csak 4 Gb-ig ismeri fel a memoriat? (azt hol tudom megnezni, hogy 32, vagy 64 bites az oprendszerem?)


2009. febr. 25. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó hosszú kérdés :) Összegezve: 4 GB memória tökéletes, és manapság bőven elég. Ha játszani is akarsz, ennyi kell. Mindenképp kitben vedd meg, azaz 2x2GB-ot, mert ekkor dual-módban, azaz nagyobb sávszélességgel futnak a memóriák. Ezért fontos a memóriaslotok színe is, egy-egy memóriapárt mindig ugyanabba a színbe kell tenni. Ha pl. lenne 2x512MB-od meg 2x1GB-od, akkor a két félgigást tehetnéd a feketékbe, a gigásakat meg a sárgákba.

A 32 bites XP csak 4GB-ig képes címezni a memóriákat, efelett már 64 bites kell. Itt tudod megnézni, neked milyen van: [link]

(XP-nél nézd a második módszert).

2009. febr. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, sokat segitettel!!! :)
2009. febr. 25. 01:31
 3/3 anonim ***** válasza:
4 db DDR2-800/667/533/400 ezt találtam az alaplapodl (ilyen memóriákt használhat) Az fontos hogy a memóriáknak nem lehet változó a feszültségük (remélem jól írtam xD Reggel van még:D) tehát ha veszel egy 800 DDR2-es 2Gb os memóriát akkor ahhoz egy ugyanilyen kell.
2009. febr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!