Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy 20gb-os játékot...

Hogy lehet egy 20gb-os játékot egy sima DVD-re ráírni?

Figyelt kérdés
Ugye van a cd 700mb, sima dvd 4,7gb, duplarétegű dvd 8,5gb, a blueray sima 25gb, (de ahoz nincs blueray lejátszóm) és a játékforgalmazónak mégis sikerült 20g-t ráraknia.
2011. márc. 24. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

20GB a kicsomagolt mérete nem?

Próbáld lecsomagolni tömör archívumba. Volt, hogy 70%-kkal tudtam tömöríteni.

2011. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha tömör archívumba rakom leromlik a minősége pl a képeknek. Egy játéknál ezt hogy oldják meg?
2011. márc. 24. 18:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen játék ez? Mellesleg nem tudom, milyen képekre gondolsz, játékoknál nem hinném, hogy problémát okozna.
2011. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

- Első vagyok -


Héhé! Van a veszteséges tömörítés és van a veszteségmentes.


Veszteséges ha pl egy DVD-t lerippelünk avi-ba vagy egy Audio CD-t MP3-ba.


Veszteségmentes: Amit írtam: Kicsomagoláskor az eredeti állapot kerül visszaállításra.

2011. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dragon Age-re gondoltam.
2011. márc. 24. 22:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha eredetileg akkora a játék, akkor csak bluray.
2011. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Uharcolhatsz egy élethosszat és akkor menni fog talán..de nem értem miért 20Gb neked...talán a dragon age 1 és 2 amit te ki akarsz írni?

Én találtam egy csomó olyat, h 2db DVD5-re van szétszedve az alapjáték..sőt a legnagyobb telepítős cucc is meg van oldva 3 DVD5re (utlimate edition) a 2. rész pedig 2xdvd5-re van szétkapva, mert csak 6.6GB...

2011. ápr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 P.O.C. ***** válasza:

Az előzőnek igaza van. Eleve DVD5 -ös release -t szedj le, mert azokat DVD -ről is fel tudod telepíteni közvetlenül.


A veszteségmentes tömörítéssel, fájldarabolással vagy a kettő ötvözetével (több kötetes archívum) az a baj, hogy előbb csak a vinyóra tudod kicsomagolni, és majd csak onnan feltelepíteni.

2011. ápr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pj0tr ***** válasza:

Amikor már fájlokat tömörítenek, akkor az nem veszteséges. Gondolj csak bele, ha betömörítesz egy szöveges dokumentumot és amikor kitömöríted pár szó hiányzik belőle. Semmi értelme nem lenne. Amit te mondasz, az pl egy jpg-s tömörítés, de azt egy réteggel lejjebb kezelik közvetlenül az alkalmazások amik értelmezik a fájl tartalmát.

Egyszerű példa a veszteségmentes tömörítésre: Van egy szöveged ami 2000 darab "0"-s karaktert tartalmaz. Az ugye 2000 byte. Viszont ha helyette az lenne a fájlba, hogy 2000->0 az már csak 7 byte.

2011. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A Dragon Age II telepítője kb 7,6GB. Ez egy duplarétegű lemezre ráfér. Nekem feltelepítve sincs 20GB.
2011. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!