Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy processzorra az van...

Ha egy processzorra az van írva hogy 4 magos és 3ghz-s akkor a 3ghz szorzódik 4el és 12 ghz-es?

Figyelt kérdés

én nem igy gondolom de sokan ezt mondják!

ne cseszetek le lécci ha tök hülyeség a kérdés!


2011. márc. 15. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig az :) Tévhit, ami a tudatlanok közt terjed.

Nekem pl van egy 4 magos procim ami 3.2GHz-en jár. Minden mag 3.2GHz, de külön-külön. Milyen szép világ is lenne 12GHz-es processzorok közt... :D

Még a legjobb procikkal is nehéz elérni ~5GHz-et és oda már száraz jég vagy nitrogén kell.


Szóval röviden: baromság, tévhit, nyugodtan röhögd ki aki legközelebb ezt állítja. Lehet akár 8 magos is egy 3Ghz-es proci, azt nem kell megszorozni.

2011. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem így van. Minden mag egy adott frekvencián dolgozik. (Példádban 3Ghz) De egy mai többmagos processzor még 1maggal is lever egy esetleg magasabb órajelű gyári 1magost, mivel fejlettebb az architektúrája.

(Több cache, kisebb csíkszélesség, újabb utasításkészletek, stb...)

2011. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így erre én még nem tekintettem.

Azért jobb a több mag, mert rengeteg folyamat megy egyszerre a számítógépeden. És mikor egy mag volt, nem volt valós párhuzamos futás, hanem a folyamatok váltották egymást a CPU-n és te annyit láttál, hogy minden egyszerre megy.

Na most ez most még mindig fennáll, de van benne valós párhuzamosság.

És most jó nekünk, mert a win lefoglal mondjuk 1 magot, 3 meg dolgozik a játékon. Ez nem így van persze, de sablonosan felfoghatjuk.

Visszatérve kérdésedre, így sosem mondjuk, szerintem az architektúra és szoftverek miatt nem skaláris az órajel meghatározás. Soha nem hallottam még valakit így mondani.

Mond csak 4 magos 3GHz-esnek nyugodtan. 12ghz az egy magra utalna.

2011. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*A nem így van a kérdezőnek szól. :)
2011. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok.

Szóval nem gondolnám teljesítmény szempontjából skalárisnak a dolgot, de a számok világában:

1ghz 1 milliárd utasítás/sec. 4x3milliárd az 12 milliárd utasítás, míg 1x12milliárd is annyi.

De mint előbb írtam nem mondjuk 12GHz-esnek.

2011. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Captain Frájer ***** válasza:

A legegyszerűbb példa, amivel mindig jön valaki, jelen pillanatban most én:

Ha egy autó 100km/h-val megy autópályán, akkor kettő ugyanilyen autó 200-al? Nem, mindkettő 100-al megy :)


Szal a procimagok is egymás mellett dolgoznak, egyik nem gyorsítja fel a másikat, csupán szétosztják a feladatokat egymás között, mint pl az autós példában ők futárok, amiknek a célállomása B és C pont, ami egyenlő távba van a futárszolgálattól(A ponttól) Az egyik elmegy A-ból B-be, a másik A-ból C-be. Ez így remélem elég érthető magyarázat :)

2011. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindig jobb a több procimag, mivel egyszerre legalább 30 folyamat fut a gépeden, összesen minimum 500 szállal. Te úgy látod, a géped valós időben fut, szépen folyamatosan látod a filmet, közben hallod a hangját és még msn-ezni is tudsz közben. Pedig valójában ha 1 magos géped van, azt az 500 szálat egymás után futtatja és egyszerre csak néhány utasítást végez el minden szálon. Ha 4 magos procid van, akkor ez a feladat a gépednek 4x olyan könnyű, mert megosztja a 4 magon a folyamatokat, szálakat.

De az biztos, hogy míg a kétmagos Athlonban magonként 1 mega cache van, addíg a phenomban csak fél mega. És emiatt az Athlon gyorsabbnak tűnhet, ha konkrétan 1 feladatra kell koncentrálni: pl. videotömörítés.

2011. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Daniel88!

Ez igaz, hogy csak fél mega, azonban a Phenom-ban van 2mb, míg a Phenom II-ben 6mb harmadszíntű gyorsár is!

Ráadásul a egy négy magos Phenomban 4x512Kbyte már = 2 MB. Így összesen 8MB Cache van egy Phenomban, míg egy Athlonban csak 2MB.

2011. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D minden világos :)
2011. márc. 15. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Elvileg egy mag csak a saját maga tárához fér hozzá, míg az L3 egy lassabb, közös tár.
2011. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!