Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi van ha nagy W-os tápot veszek?

Mi van ha nagy W-os tápot veszek?

Figyelt kérdés

Szóval mondjuk tegyük fel hogy 200 W ot eszik a gépem ,de én beleteszek egy 1000 W-osat.


-Akkor jobb lesz a táp hatásfoka ?,az élettartama növekedni fog mivel sokkal többet bír és nincs terhelve ? Vagy többet eszik ?


2011. márc. 12. 10:33
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Csak az utolsó kérdésesre "igen" a válsz.
2011. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért fogyasztana többet? Amennyiben a gép teljesítményfelvétele 200 W, akkor az 200 W-ot fog fogyasztani...

Ha neked 16 A-es a bejövő biztosítékod, vagyis az áramhálózatod keresztmetszete 230*16=3680 W, akkor ha egy 60 W-os lámpát felkapcsolsz, nem 3700 W lesz a fogyasztásod...

2011. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
Én egy szóval se montam, hogy 1000 W -ot fog fogyasztani. Viszont többet fog fogasztani, mint ha egy reálisabb 3-400 W -os táppal használja, az egyszer biztos.
2011. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a gépe mondjuk 200-at eszik, akkor ugyanannyi a fogyasztás egy 300-as tápon meg egy 1000-esen is.
2011. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Van egy APC márkájú szünetmentesem, ami USB-n van összekötve a gépemmel, és a szoftvere kijelzi az aktuális fogyasztást. Teljes terhelésnél a gépem max. 210-220 W-ot fogyaszt a szoftver szerint. Még tavaly tönkrement a 350 W -os Hipro tápom, vettem egy 500 W -os FSP GHN -et (eredetileg nem akartam ekkorát, de nagyon jó áron hozzá tudtam jutni), azóta a mérő tanulsága szerint nem rita 240 W -os fogyasztás sem full terhelésnél, pedig a PC konfig többi része nem változott.


Persze nem bántam meg a vásárlást, de egy 1000 W-os táp túlzás akármilyen extrém játékgépről is legyen szó.

És igen, többet fog fogyasztani, ha nem is jelentősen. Erről ennyit.

2011. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: A táp hatásfoka akár jobb is lehet, ez a fajtájától függ... szóval akár rosszabb is lehet.

Az élettartama a tápnak talán jobb lesz, de csak néhány ritka fajta hibát kerülsz el ezzel... szóval nem lesz hosszabb.

Az, hogy többet eszik-e, megint a hatásfoktól függ. Viszont ezt se veheted 100%ra, mivel a tápok hatásfoka (nem túlzottan nagy mértékben) változik a teljesítmény függvényében... de ha egy papíron 99% hatásfokú 1000Wos tápot veszel, az szinte biztos, hogy többet fog fogyasztani, mint egy 98% hatásfokú 300Wos táp.

2011. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm mindenkinek! :)
2011. márc. 12. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!