Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vinyó mennyivel tartósabb...

A vinyó mennyivel tartósabb adattároló, mint a DVD? És milyen vinyót érdemes ebből a célból venni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont tegnap volt a Discovery Science-en a Kütyüparádéba :D


DVD könnyen károsodhat pl: karcolódik, eltörik vagy csak a napon hagyod... Külső vinyó: tartósabb, de 1x leejted az is meghal... Vannak internetes biztonsági mentés szolgáltatás, de ott is adódhatnak problémák... Azt mondom amit tegnap a műsorba is mondtak: Legyen több helyen az a biztos :D

2011. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom, de nem ezt kérdeztem. Természetesen a mikrofilm is károsul ha napon tartod, és azt sem jó szakszerűtrenül tárolni vagy leejteni, sőt megflelő légkondicionálás kell neki. De engem az érdekel, hogy szakszerű tárolás mllett milyen tartós a vinyó, és persze a belső vinyó.
2011. márc. 4. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első 1GB-os Seagate HDD-m még mindig működik és rajta vannak azok a képek, amiket anno csináltam PS-ben... 1995-96ban vettem és mostanában csavarok között tengeti életét (kb 1999óta), antisztatikus zacsi nélkül...


A 4-5 éve kiírt DVD-im már csak 50% értékűek. Kb. csak a fele adathoz lehet hozzáférni, van olyan is amit egyáltalán nem lát a fej. Nincs rajtuk karc, sötét helyen - dobozban voltak tárolva (17C-30C között) Verbatim, Ridata, Philips, TDK, Sony vegyesen, de dettó mindegyik sz4r...

2011. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A dvd pár évig megbízható, aztán jobb újra átírni. A winyó jó, ameddig jó, ám ha pl. az elektronika kinyiffan, akkor szívás van. Valaki erre azt mondta, vegyek egy ugyanolyan winyót, és cseréljem ki az elektronikát. Ez persze nem fog menni, olyan gyorsan frissülnek a típusok, hogy gyakorlatilag lehetetlen egy több éves cucchoz elektronikát szerezni. Én a legfontosabb dolgaimat SD-kártyákon tartom. Arról még nem hallottam, hogy behalna...
2011. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!